Alter Eko: Do škol je zapotřebí dostat špičkové lidi z praxe

Na školách by měli působit špičkoví odborníci z praxe a to bez ohledu na věk žáků. V pořadu Alter Eko to v rozhovoru se zakladatelem 6D Academy Pavlem Kysilkou řekla country manažerka společnosti Google pro Českou a Slovenskou republiku Tania le Moigne. Podle ní je důležité ve studentech co nejdříve zažehnout vášeň a chuť něco dělat.

„Kdybych to měla rozhodnout, tak bych umožnila lidem z praxe učit. Jinými slovy bych přetáhla špičkové lidi, kteří v zemi jsou a dostala je na akademickou půdu bez ohledu na věk dětí. Čím dřív je motivujeme, zažehneme v nich vášeň a chuť něco dělat, tím líp. Domnívám se, že je to první a úplně zásadní věc,“ řekla le Moigne.

České školy by podle ní měly rovněž oživit oblasti, které posledních 250 let ignorovaly. Je potřebné děti naučit sebepoznání a nalézt jim hodnotový rámec. Objevení hodnot a přesvědčení může lidem poté napomoci v dosažení úspěchu. Jestliže má škola kvalitního ředitele a silného lídra, tak poté studenty efektivně připravit na budoucnost, myslí si le Moigne.

Dalším důležitým faktorem pro úspěch českých firem jsou zahraniční zkušenosti. Většina společností, které v sobě mají ambici dosáhnout něčeho velkého, má ve svém vedení člověka, který v minulosti působil právě v zahraničí. Za hranicemi naší vlasti tak získal potřebné dovednosti a inspiraci pro podnikání. „Dorůstá nám generace lidí, kteří odjeli do světa, pochopili spoustu věcí, které nelze pochopit tady, protože se tady nedějí. Vrátí se sem, protože toto chtějí dělat. V Česku chtějí pouze replikovat to, co viděli ve světě,“ uvedla le Moigne.

Česká republika je malým státem s deseti miliony obyvateli. Měli bychom si podle le Moigne uvědomit, že jde v určitém slova smyslu o výhodu. V minulosti jsme se nechali ve velké míře ovlivnit tím, že jsme malou zemí a malým trhem. V komplikovaném světě a v oblasti obrovských trhů jde ale o pozitivum. V Česku můžete poznat v podstatě každého, v Silicon Valley nebo v USA to není možné. Česká republika díky tomu může využít komplexity a rychlosti vyplývající právě z malé rozlohy našeho státu.

 

 

Magazín Alter Eko je pravidelný pořad rádia Zet, ve kterém osobnosti z byznysu a ekonomické sféry vedou rozhovory s úspěšnými lidmi z různých oborů. 

Celý pořad si můžete přehrát v playeru výše.

 

Zdroj: Zet

Alter Eko: Do škol je zapotřebí dostat špičkové lidi z praxe Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

  1. Verizon snížil cenu Yahoo o 350 milionů dolarů

    Byznys ·

    Americký telekomunikační operátor Verizon Communications se dohodl s internetovou společností Yahoo na snížení ceny jejich dohody až o 350 milionů dolarů. Informoval o…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.