Alphabet má pravděpodobně zájem o firmu HTC

Mateřská společnost firmy Google Alphabet má pravděpodobně zálusk o tchajwanského výrobce chytrých telefonů HTC. Důsledkem spekulací dojde k pozastavení obchodování s akciemi firmy. HTC ve středu podle zpravodajského portálu BBC tuto skutečnost oznámil burze cenných papírů. Učinil tak v reakci na článek deníku China Times.

Čínský list China Times informoval o možnosti, že Google koupí výzkum a vývoj firmy HTC. Tchajwanská společnost odmítla tuto zprávu komentovat.

Firma HTC byla v minulosti jedním z největších hráčů na poli chytrých telefonů. Pokoušela se konkurovat špičkám, jež představují Apple a Samsung.

Minulý měsíc se objevily spekulace o tom, že firmy HTC plánují prodat svoji divizi virtuální reality Vive. V úvahu hrál prodej celé společnosti. Nyní se tato skutečnost dost možná potvrzuje.

Před pěti lety figuroval výrobce chytrých telefonů HTC na čtvrté příčce s ohledem na prodeje telefonů s pětiprocentním podílem. V současnosti jeho podíl představuje jedno procento.

Někteří analytici zpochybňují skutečnost, proč by měl mít Alphabet zájem právě o tuto firmu.

V roce 2011 firma Alphabet odkoupila výrobce telefonů Motorola za 12,5 miliard dolarů (275 miliard korun). O tři roky později tuto firmu prodala.

Dohoda se společností HTC by mohla mít pro Google mnohem větší benefity. Pro Alphabet totiž tchajwanská firma vyrábí chytrý telefon Pixel s operačním systémem Android. Akcie společnosti HTC stouply před koncem obchodování na burze o 2,5 %. Hodnota výrobce chytrých telefonů dosahuje podle BBC 1,9 miliardy dolarů (41,8 miliardy korun).

 

 

Zdroj: BBC, Zet

Alphabet má pravděpodobně zájem o firmu HTC Foto: Pieter Beens / Shutterstock.com

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.