Alibaba investuje 200 milionů dolarů do chatovací aplikace Snapchat

Čínský internetový prodejce Alibaba investuje 200 milionů dolarů do americké aplikace Snapchat. Ta umožňuje posílání textových a zejména obrazových zpráv, které jsou pro příjemce viditelné pouze několik sekund. Snapchat je podle BBC ve Spojených státech oblíbenou chatovací platformou. Nedávno navíc zavedl v aplikaci reklamu.

Snapchat uvádí, že jeho uživatelé posílají 700 milionů zpráv denně. Firma se nedávno rozhodla, že tento potenciál využije k vytváření příjmů z reklamy. Čtyři roky stará aplikace má nyní hodnotu 15 miliard dolarů a je tak jednou z nejcennějších start-upů na světě. Řadí se tím například po bok poskytovatele alternativních taxislužeb Uber.

Alibaba sice investoval do řady začínajících firem v Číně, ale jeho portfolio v USA je relativně malé, píše BBC. Zatím má podíly v aplikaci na videohovory TangoMe nebo taxi službě Lyft, konkurenta Uber.

 

Zdroj: BBC

Alibaba investuje 200 milionů dolarů do chatovací aplikace Snapchat Foto: shutterstock.com

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.