Aktivistická skupina PETA kupuje podíl v Louis Vuitton

Světově největší nezisková organizace bojující za práva zvířat PETA koupila podíl ve firmě Louis Vuitton Moet Hennessey. Chce tak vyvíjet tlak na módní značku, aby upustila od výroby kabelek a dalších výrobků z kůží exotických zvířat. Nově nabytý podíl dá organizaci PETA právo účastnit se valných hromad a být ve styku s vedením společnosti. Podle serveru BBC PETA neuvedla, kolik akcií kupuje.

PETA si tímto krokem klade za cíl přesvědčit společnost, aby nepoužívala při výrobě svých produktů krokodýlí kůži. "V souvislosti se zjištěním, že plazi ve vietnamských krokodýlích farmách - včetně dvou, které dodávají kůži do koželužny vlastněné LVMH, dceřinou společností Louis Vuitton - žijí ve stísněných jámách a někdy jsou stahováni z kůže zatímco jsou stále naživu, se PETA stala akcionářem LVMH na pařížské burze. Chce tak vyvinout na firmu tlak, aby přestala prodávat zboží vyrobené z exotické kůže," uvedla organizace ve svém prohlášení.

Zmíněné zjištění prezentovala PETA na svých stránkách minulý měsíc. V komentáři na něj uvedl ředitel životního prostředí LVMH, že jejich koželužna nekupuje kůže z vietnamských farem od roku 2014.

LVMH je největší skupinou prodávající luxusní zboží na světě. Pod její značky patří například kabelky Louis Vuitton, šampaňské Moët & Chandon, koňak Hennessy nebo módní značky Fendi a Marc Jacobs. Společnost také prodává parfémy, kosmetiku, hodinky a šperky.

 

 

Zdroj: Zet, BBC

 

 

Aktivistická skupina PETA kupuje podíl v Louis Vuitton Foto: andersphoto / Shutterstock, Inc.

reklama

Další články

  1. Deset nejnavštěvovanějších měst roku 2016

    Společnost ·

    New York, Londýn a Paříž vábí každý rok davy návštěvníků. Bangkok je ale v uplynulém roce předehnal. Podle globálního indexu vypracovaného společností MasterCard, navš…

  2. Na Ukrajině zakázali poslední ruskou televizi

    Společnost ·

    Ukrajinské úřady zakázaly šířit vysílání ruské televize Dožď, která se ve své vlasti těší pověsti nezávislého média, kritického k současnému režimu. Uvedl to deník Ukr…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.