Akcie v USA po výsledcích Coca-Coly klesly, dolar oslabil

Americké akcie oslabily z rekordů v předchozích dnech. Dolů stáhly trh výsledky hospodaření firmy Coca-Cola. Investoři byli rovněž opatrní před vystoupením šéfa americké centrální banky (Fed) v Kongresu.

V závěru obchodování index Dow Jones klesl o 32,41 bodu, tedy 0,21 procenta, na 15.451,85 bodu. Širší index Standard & Poor's 500 oslabil o 6,24 bodu, neboli 0,37 procenta, na 1676,26 bodu. Oba indexy v pondělí již třetí seanci za sebou uzavřely na novém rekordu. Index technologického trhu Nasdaq ztratil 8,99 bodu, čili 0,25 procenta, a uzavřel na 3598,50 bodu.

V úterý oslabilo osm z deseti hlavních sektorů indexu S&P 500. Nejhůře si vedly producenti surovin a materiálu. Největší vliv na ztráty indexů měla nápojová společnost Coca-Cola, jejíž zisk ve druhém čtvrtletí kvůli počasí a slabému výkonu ekonomik klesl a zaostal za očekáváním. Akcie firmy oslabily o 1,9 procenta.

Investoři nyní netrpělivě čekají na dnešní a čtvrteční vystoupení šéfa Fedu Bena Bernankeho v Kongresu. Trh bude vyhledávat každý signál, který může naznačit, kdy Fed začne omezovat svou podpůrnou měnovou politiku.

Dolar v úterý oslabil vůči euru i jenu kvůli očekávání, že Bernanke ve svém projevu naznačí zachování podpůrné měnové politiky ještě po nějakou dobu. Ztráty vůči euru však částečně zbrzdily zprávy o nečekanému poklesu důvěry investorů v německou ekonomiku a mírné inflaci v eurozóně, které posílily očekávání, že Evropská centrální banka ponechá svoji hlavní úrokovou sazbu nízko ještě dlouhou dobu.

Euro vůči dolaru vzrostlo o 0,7 procenta na 1,3154 USD a oživilo z hodnoty 1,3057 USD, kde se ocitlo po zprávě z Německa. Dolar k jenu klesl rovněž o 0,7 procenta na 99,14 JPY. Dolarový index, který měří výkon dolaru ke koši šesti hlavních měn, oslabil o 0,6 procenta na 82,535 bodu.

Zdroj: ČTK

Akcie v USA po výsledcích Coca-Coly klesly, dolar oslabil

reklama

Další články

 1. Budapešt čeká evakuace po nálezu bomby z války

  Společnost ·

  Stovky obyvatel Budapešti čeká evakuace po objevení 50tunové bomby z druhé světové války v centru maďarské metropole. Nálož našli v úterý dělníci při stavebních pracech v…

 2. Amerika bude debatovat o komiksu

  ·

  Kalifornské San Diego hostí od 18. července čtyřdenní konferenci Comic Con o komiksu. Na největší akci svého druhu se bude diskutovat o všech tématech spojených s výrobou…

 3. Na Colours zahrají Sigur Rós či Jamie Cullum

  ·

  Velmi silně obsazený ročník festivalu Colours of Ostrava letos čeká na návštěvníky. Hlavními hvězdami jsou islandští Sigur Rós, jazzpopový písničkář a klavírista Jamie Cu…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.