Akcie slovenské TMR zaznamenaly na pražské burze svůj první letošní obchod; banky rostou

Akcie slovenského provozovatele lyžařských středisek Tatry Mountain Resort (TMR) zaznamenaly svůj první letošní obchod na pražské burze. V pondělí 16. února došlo k transakci o objemu 6 tisíc korun. Podle analytika Jiřího Zendulky z BH Securities je TMR z pohledu akciového obchodování "mrtvá" firma.

Z údajů zveřejňovaných pražskou burzou vyplývá, že k poslednímu "většímu" obchodu s akciemi TMR došlo v Praze na konci října. Tehdy se zobchodovaly cenné papíry za 230 tisíc korun.

Jiří Zendulka z BH Securities ve svém komentáři k aktuálnímu vývoji na pražské burze napsal: "Pomineme-li ztráty akcií slovenské „mrtvé“ TMR, které letos zaznamenaly slavnostně vůbec první obchod (v objemu celých 5,5 tis. Kč), nedařilo se v týdnu nejvýrazněji akciím O2 C.R. Investoři dále opouštěli pozice z důvodu přetrvávající nejasnosti ohledně dividend. Titul se dnes (v pátek 20. února, pozn. red.) obchodoval i jen za 210 Kč, tj. zároveň již sotva 10 Kč vzdálen mnohaletým intradenním minimům z listopadu."

Na pražské burze se naopak daří bankám. Akcie Erste, se v tomto týdnu posunuly nejvýše od letního profit warningu. Od začátku roku zvýšily svou hodnotu už téměř o čtvrtinu, v pátek uzavřely obchodování na ceně 653 Kč. Cenné papíry Komerční banky uzavíraly na 5 435 Kč, což je o téměř 15 procent více, než na začátku roku.

Zendulka ve svém komentáři nabídl i výhled na další dění na pražské burze: "Příští týden se na domácí trh navrátí výsledková sezóna. Nejprve v úterý s reportem přijde těžební NWR. V pátek se pak představí a s očekávanou rekordní ztrátou také Erste. U té však bude trh očekávat především výhled pro letošní rok. Zatím dle neoficiálních zpráv by s výsledky mohla tradičně na konci února přijít i mediální CETV. Zřejmě se tak stane ve čtvrtek 26. února.

Akcie slovenské TMR zaznamenaly na pražské burze svůj první letošní obchod; banky rostou Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.