Akcie Avonu stouply až o 20 % po zdánlivě falešné nabídce

Akcie výrobce kosmetiky Avon posílily až o 20 procent poté, co zdánlivě neexistující firma se sídlem na vzdáleném souostroví v Indickém oceánu nabídla, že kosmetickou firmu koupí za téměř trojnásobek její tržní hodnoty. Údajný nabyvatel, který se prezentoval jako PTG Capital Partners, včera americké Komisi pro cenné papíry sdělil, že za jednu akcii Avonu zaplatí 18,75 dolarů. Avon však uvedl, že takovouto nabídku neobdržel. Informovala o tom agentura Reuters

Navzdory tomu, že obchodníci pochybovali o pravosti nabídky, akcie firmy dosáhly hodnoty 8 dolarů za kus a nakonec uzavřely o šest procent výše na 7,07 dolarech. 

Elektronické podání firmy PTG podle agentury Reuters obsahovalo gramatické chyby a firma se místy nazývala TPG, což je existující firma v Texasu. Podání obsahovalo i části textu z oficiálních webových stránek TPG, která později uvedla, že s PTG nemá nic společného.

Podání „Edgar“ na stránkách Komise pro cenné papíry může podat prakticky kdokoliv, sdělil agentuře Reuters Scott Kimpel, partner americké právní firmy Hunton & Williams a bývalý zaměstnanec Komise. „Neexistuje žádná recenze. Neexistuje žádný způsob, jak ověřit zda je někdo doopravdy ten, kdo říkají, že je,“ řekl Kimpel.

 

Zdroj: Reuters

Akcie Avonu stouply až o 20 % po zdánlivě falešné nabídce Foto: shutterstock.com

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.