Akcie Applu vyšplhaly na rekordní úroveň, napomohly tomu hospodářské výsledky

Akcie americké firmy Apple ve středu posílily o téměř šest procent na rekordních 201,5 dolaru. Firmě pomohly výsledky hospodaření za druhé čtvrtletí zveřejněné v úterý po uzavření trhů. Dalším pozitivním faktorem je zvláště výhled dalšího růstu. Apple se tak přibližuje chvíli, kdy by se jeho tržní kapitalizace jako první firmy na světě mohla přehoupnout přes jeden bilion dolarů (21,9 bilionu Kč).

Akcie Applu od počátku letošního roku stouply o 17,5 procenta. K překonání tržní kapitalizace jeden bilion dolarů je potřeba, aby cena akcie stoupla na 206,49 dolaru, uvedla agentura Reuters.

Investory zvláště potěšil výhled růstu tržeb na čtvrtletí, které začalo v červenci. Analytici také věří, že zářijové zahájení prodeje nových přístrojů iPhone připraví půdu pro udržitelný růst.

Apple očekává v tomto čtvrtletí tržby v rozmezí 60 miliard až 62 miliard dolarů. Podle odhadu analytiků dotazovaných agenturou Thomson Reuters mají tržby činit 59,6 miliardy USD.

Apple obvykle v září, které spadá ještě do tohoto čtvrtletí, zahajuje prodej nového modelu. Letos analytici čekají tři nové iPhony.

Apple prodal v minulém čtvrtletí 41,3 milionu telefonů, což bylo o půl milionu méně, než se čekalo. Průměrná prodejní cena však překonala očekávání o 30 dolarů, činila 724 dolarů. Průměrná prodejní cena v jarních čtvrtletí přitom obvykle bývá nižší, loni ve stejném období činila 606 USD. Firmě se tak podařilo prodat převážně dražší přístroje iPhone X, což vyvolává mezi investory naději, že firmě dále poroste zisková marže, tedy podíl zisku na tržbách.

Zájem však byl i o další produkty firmy, včetně obchodu s aplikacemi a hudebního obchodu. Analytici rovněž čekají, že firma brzy představí novou videoslužbu, která by se mohla stát konkurentem služeb jako Netflix nebo Prime firmy Amazon.com.

 

 

 

Zdroj: ČTK

Akcie Applu vyšplhaly na rekordní úroveň, napomohly tomu hospodářské výsledky Foto: Michal Kvapil / Zet

reklama

Další články

  1. Huawei předstihl Apple v prodeji smartphonů

    Byznys ·

    Čínská firma Huawei se stala novou dvojkou v prodeji chytrých telefonů. Předehnala tak americkou společnost Apple. V rámci letošního druhého čtvrtletí prodala 54,2 mil…

  2. Škodovce klesl provozní zisk na 21 miliard korun

    Byznys ·

    Automobilce Škoda Auto v prvním pololetí klesl provozní zisk meziročně o 4,5 procenta na 821 milionů eur (21 miliard Kč). Negativní vliv na výsledek měly směnné kurzy …

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.