Akcie Applu se díky problémům Samsungu vyhouply na letošní maximum

Akcie americké technologické firmy Apple, se v pondělí dostaly na letošní maximum. Investoři tak zřejmě reagují na problémy, s kterými se potýkají chytré telefony Galaxy Note 7 jihokorejského konkurenta Samsung Electronics.

Akcie Applu během pondělního obchodování posílily o více než dvě procenta na téměř 117 dolarů, což je nejvyšší úroveň od loňského prosince. Samsung včera připustil další problémy s telefony Galaxy Note 7, nepotvrdil však zprávy, podle nichž přerušil výrobu těchto přístrojů.

Akcie Samsungu včera na burze v Soulu ztrácely až 4,6 procenta. Nakonec uzavřely poklesem 1,5 procenta, zatímco index jihokorejských akcií KOSPI o 0,2 procenta zpevnil.

Samsung je z hlediska odbytu největším výrobcem chytrých telefonů na světě. Jeho tržní podíl se podle výzkumné společnosti IDC pohybuje kolem 23 procent. Druhé místo na trhu má Apple se zhruba dvanáctiprocentním podílem.

 

 

Zdroj: ČTK

Akcie Applu se díky problémům Samsungu vyhouply na letošní maximum Foto: pio3 / Shutterstock.com

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.