Akademie věd v rámci svého výročí promítne v neděli světelnou show

V neděli večer promítne Akademie věd ČR (AV ČR) při příležitosti 125. výročí svého vzniku na své budově na Národní třídě v Praze světelnou show. Videomapping, který akademie nazvala Můj svět zázraků má představovat genialitu lidského mozku a sílu myšlenky. 

„Chtěli jsme využít obrovskou projekční plochu budovy. Vtip ale není jen v tom, že se na ni něco promítne, ale ona se stane integrální součástí audiovizuálního provedení. Budova bude padat, bude se rekonstruovat, bude se proměňovat v různé věci, které souvisejí s vědou,“ popsal ČTK předseda AV ČR Jiří Drahoš.

Na show a 3D animaci pracoval sedmičlenný autorský v čele s tvůrčí skupinou Cirque Garuda. Podle režisérky Lenky Vinické se akce začne instalovat už v sobotu ráno. Promítat bude v neděli šest projektorů v nejvyšší kvalitě a světelnosti. První videomapping začne ve 20 hodin a bude trvat přes 14 minut. Další se zopakují v půlhodinových intervalech. Akce potrvá do 22:00 hodin.

Show uvede diváky do tajů lidského mozku a provede je jednotlivými vědními obory. Tyto symboly jsou podle režisérky hlavními motivy celé kampaně k výročí, které akademici letos slaví. K uvedenému jubileu je připravena řada společenských a výstavních akcí, které potrvají do konce tohoto roku.

Oslavy výročí podle Drahoše vyjdou akademii na více než deset milionů korun, samotný videomapping bude stát přes milion. Peníze nepůjdou z grantů ani od státu, ale z toho, co si akademici vydělali.

 

 

Zdroj: AV ČR, ČTK

Akademie věd v rámci svého výročí promítne v neděli světelnou show Foto: Akademie věd ČR

reklama

Další články

 1. Zisk italského Enelu se loni propadl o 84 procent

  Byznys ·

  Největší italská energetická společnosti Enel prudce klesl čistý zisk. Za loňský rok se propadl o 84 procent na 517 milionů eur (zhruba 14 miliard Kč). Hospodářské výs…

 2. Zisk zasilatelské firmy FedEx vzrostl o polovinu

  Byznys ·

  Americká společnost FedEx, která je druhým největším leteckým přepravcem zásilek na světě, dosáhla ve fiskálním třetím čtvrtletí růstu zisku o více než 50 procent na 5…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.