Airbus na aerosalonu získal výrazně méně objednávek než Boeing

Evropský výrobce letadel Airbus na letošním aerosalonu u Paříže získal celkem 326 závazných či předběžných objednávek. Firma tak výrazně zaostala za americkým rivalem Boeing, který ohlásil 571 objednávek.

Boeing těžil ze zájmu o nový model 737 MAX 10, který představil na začátku aerosalonu. Šéf prodeje Airbusu John Leahy nicméně uvedl, že letoun 737 MAX 10 vyvolal menší rozruch, než očekával. Prohlásil také, že letošní rok bude pro Airbus i Boeing z hlediska zakázek slabý.

Letiště Le Bourget u Paříže se v pořádání největší letecké přehlídky na světě každoročně střídá s letištěm Farnborough u Londýna. Agentura DPA upozorňuje, že Airbus sice na letošním aerosalonu v objednávkách překonal loňský výsledek z Farnborough, ale o téměř čtvrtinu zaostal za výsledkem z Le Bourget v roce 2015.

Související: Jak se Airbus stal létající legendou

Podle katalogových cen činí hodnota zakázek Airbusu z letošního veletrhu 39,7 miliardy dolarů (933 miliard Kč), zatímco hodnota objednávek Boeingu dosáhla 74,8 miliardy dolarů. Výrobci letadel ale obvykle zákazníkům poskytují výrazné slevy.

 

 

Zdroj: ČTK

Airbus na aerosalonu získal výrazně méně objednávek než Boeing Foto: Airbus

reklama

Další články

  1. Řecko by se brzy mohlo vrátit na trh dluhopisů

    Byznys ·

    Řecko by už brzy mělo být připraveno k návratu na trhy dluhopisů. Na středečním zasedání vlády to prohlásil řecký premiér Alexis Tsipras. Atény by emisí státních dluho…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.