Airbus hrozí, že důsledkem brexitu odejde z Británie

Výrobce letadel Airbus varuje Británii před opuštěním jednotného trhu a celní unie Evropské unie bez tranzitní dohody. V tomto případě by se totiž mohl stáhnout ze Spojeného království. Firma v Británii zaměstnává zhruba 14 tisíc lidí. Informaci zveřejnil server BBC.

Británie se chystá v březnu příštího roku opustit evropský blok, stále se však nedohodla na podmínkách tohoto odchodu. Firmy si nyní stěžují, že jim nejistota ohledně podoby brexitu znemožňuje plánování investic.

Provozní ředitel divize Airbusu pro komerční letadla Tom Williams upozornil, že jakýkoli scénář brexitu bude mít pro výrobu letecké techniky v Británii "závažné negativní důsledky".

"V uplynulých dvanácti měsících jsme se snažili zdůrazňovat své obavy, ale bez úspěchu," uvedl Williams. "Jednoduše řečeno, scénář bez dohody přímo ohrožuje budoucnost Airbusu v Británii," dodal. Upozornil, že firma pracuje na opatřeních, která mají negativní dopady brexitu zmírnit.

 

 

Zdroj: ČTK

Airbus hrozí, že důsledkem brexitu odejde z Británie Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.