Airbus čelí vyšetřování z korupce i ze strany Francie

Francouzské úřady zahájily předběžné vyšetřování evropského výrobce letecké techniky Airbus kvůli podezření z podvodu a korupce. Airbus o tom informoval ve čtvrtek. Totožná obvinění vyšetřují už od loňského léta britské úřady, dodala firma. 

Mohlo by vás zajímat

Ve Francii zkoumá transakce Airbusu francouzská finanční policie, v Británii je to protikorupční úřad SFO. „Airbus bude s oběma úřady plně spolupracovat,“ sdělila firma podle agentury Reuters.

Britský SFO začal vyšetřovat podezření z korupce u Airbusu v souvislosti s prodejem firemních letadel, sdělil Airbus v srpnu. Podezření se týká činnosti zahraničních zprostředkovatelů firmy a Británie kvůli němu již na jaře zmrazila žádosti Airbusu o exportní úvěry.

Na jaře sám Airbus informoval britský úřad pro financování exportu UKEF, že v žádostech o exportní podporu odhalil nesrovnalosti týkající se využívání zahraničních zprostředkovatelů u některých kontraktů na své letouny. V reakci na to britský úřad zmrazil žádosti firmy o exportní podporu a po něm to udělaly i Francie a Německo, s nimiž Británie exportní podporu Airbusu obvykle poskytuje.

 

 

Zdroj: ČTK

Airbus čelí vyšetřování z korupce i ze strany Francie Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

  1. Tesla shání 1,15 miliard dolarů na Model 3

    Byznys ·

    Americký výrobce elektromobilů Tesla ve středu uvedl, že plánuje zvýšit kapitál o 1,15 miliard dolarů (29 miliard korun). Další finanční injekci firma potřebuje na roz…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.