Air China zrušila některé lety do Pchjongjangu

Čínské národní aerolinky Air China ruší některé lety do severokorejského hlavního města Pchjongjang. Důvodem je nízká poptávka. Aerolinky ale současně popřely zprávu čínské státní televize CCTV, že by přerušily veškeré lety do KLDR. Air China jsou dlouhodobě jedinou zahraniční leteckou společností létající do hlavního města KLDR.

Mohlo by vás zajímat

„Air China nezastavily provoz na trase Peking - Pchjongjang, ale dočasně zrušily některé lety na základě prodeje letenek,“ uvedl mluvčí Air China.

Air China začaly létat do hlavního města KLDR v roce 2008. Lety však bývají často zrušené kvůli blíže neurčeným problémům, uvedla CCTV.

Čína je jediným velkým spojencem KLDR, avšak neschvaluje severokorejský zbrojní program a konflikt se Spojenými státy a jejími asijskými spojenci. Podpořila také sankce OSN vůči KLDR. Po opakovaných raketových testech KLDR také koncem února Čína zakázala veškerý dovoz severokorejského uhlí, což je nejdůležitější vývozní položka KLDR a důležitý zdroj příjmů země, napsala agentura Reuters.

Do Číny létají také severokorejské státní aerolinky Air Koryo. Ty celkem provozují lety do čtyř měst v Číně, včetně Pekingu a Šanghaje, a do ruského Vladivostoku.

 

Zdroj: ČTK

Air China zrušila některé lety do Pchjongjangu Foto: Vytautas Kielaitis / Shutterstock.com

reklama

Další články

 1. Elon Musk: Tesla v září představí svůj kamion

  Byznys ·

  Generální ředitel amerického výrobce elektromobilů Elon Musk ve čtvrtek uvedl na svém Twitteru, že společnost v září odhalí svůj nákladní vůz na elektropohon. „Tým odv…

 2. Silný rubl činí ruským ropným firmám potíže

  Byznys ·

  Silný rubl ohrožuje ruské producenty ropy i naděje vlády na zvýšení rozpočtových příjmů, které měla přinést dohoda těžařských zemí o snížení produkce suroviny. Přední …

 3. Čínská CEFC má převzít stadion Eden

  Byznys ·

  Stadion v Edenu již podle informací Hospodářských novin patří čínské společnosti CEFC. Ta už vlastní fotbalovou Slavii Praha, která na stadionu hraje. O stadion se vša…

 4. Rusko vetovalo rezoluci OSN ohledně Sýrie

  Společnost ·

  Rusko ve středu vetovalo nejnovější návrh rezoluce Rady bezpečnosti OSN, který se staví proti chemickému útoku v Sýrii z minulého týdne a požaduje jeho přísné vyšetřen…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.