Air Bank loni dosáhla zisků v hodnotě 313 milionů korun, dostala se tak ze ztráty

Air Bank zaznamenala v roce 2014 čistý zisk v hodnotě 313 milionů korun. O rok dříve měla ztrátu dosahující 80 milionů korun. Banka, jež vstoupila na český bankovní trh v listopadu 2011, o tom informovala v tiskové zprávě. 

Počet klientů banky se ke konci roku 2014 meziročně zvýšil o 49 procent na 318 000. Objem vkladů na běžných a spořicích účtech klientů vzrostl o čtvrtinu na 54,7 miliardy korun. Celkový objem úvěrů v portfoliu Air Bank se zvýšil o osm procent na 25,1 miliardy korun.

„V loňském roce se nám nadále dařilo zvyšovat výnosy banky mnohem rychlejším tempem, než rostly provozní náklady. Vůbec nejrychleji rostly výnosy ze spotřebitelských úvěrů, které jsme spustili teprve před dvěma lety,“ uvedl finanční ředitel Air Bank Pavel Pfauser.

Konsolidované provozní výnosy Air Bank se meziročně zvýšily o 49 procent na 3,4 miliardy korun. Konsolidované správní a režijní náklady meziročně narostly o 11 procent na 1,2 miliardy korun a celkové konsolidované provozní náklady o 27 procent na tři miliardy korun.

Celková bilanční suma Air Bank vzrostla ke konci roku 2014 meziročně o 21 procent na 63 miliard korun. Vlastní kapitál se zvýšil o 19 procent na 4,7 miliardy korun.

Nové menší banky začaly na tuzemském trhu poskytovat služby v průběhu roku 2011. Vedle Air Bank to jsou internetová Zuno Bank, která zahájila činnost v červenci 2011, a Equa Bank, jež vznikla v červnu 2011 z Banco Popolare. Lákají klienty především na vedení účtu zdarma, lepší služby, transparentnost a výhodné úročení spořicích účtů. Přecházejí k nim hlavně klienti velkých bank.

Air Bank získala bankovní licenci České národní banky na konci května 2011. PPF Group N.V., do které banka patří, je jednou z největších investičních a finančních skupin ve střední a východní Evropě. Hlavním akcionářem PPF je nejbohatší Čech Petr Kellner.

 

Zdroj: ČTK

 

Air Bank loni dosáhla zisků v hodnotě 313 milionů korun, dostala se tak ze ztráty Foto: Profimedia.cz

reklama

Další články

  1. Ceny ropy rostly kvůli vojenské operaci v Jemenu

    Byznys ·

    Ceny ropy včera vzrostly o téměř pět procent. Reagovaly tak na zahájení válečné operace Saúdské Arábie a jejích spojenců proti šíitským povstalcům v Jemenu. Zemí totiž…

  2. Ruské bance Sberbank loni klesl zisk o pětinu

    Byznys ·

    Největší ruské bance Sberbank klesl v loňském roce zisk o 20 procent na 290,3 miliardy rublů (127,8 miliardy Kč). K poklesu přispěl zejména růst rezerv na ztrátové úvě…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.