AEW Europe koupila areál v Dobrovízi se skladovou halou pro Amazon

Nemovitostní investiční společnost AEW Europe prostřednictvím svého fondu LOGISTIS odkoupila od Panattoni Europe logistický park v Dobrovízi u Prahy, jehož součástí je i rozestavěná hala společnosti Amazon. Areál o pronajímatelné ploše 255 000 metrů čtverečních získala AEW za částku 150 milionů eur (4 miliardy korun).

Park se nachází poblíž Letiště Václava Havla na rychlostní komunikaci R6 a v blízkosti pražského okruhu. Hala pro americký internetový obchod Amazon zaujímá plochu 125 000 metrů čtverečních. Dokončení haly plánuje developer Panattoni Europe letos v létě, od kdy bude společnosti Amazon sloužit jako její distribuční centrum v rámci jejího systému European Fulfilment Network. 

Zbývajících 130.000 metrů čtverečních tvoří sedm budov s moderními logistickými prostory. 

Transakce je první akvizicí fondu Logistis v Česku. Navazuje na nedávné navýšení kapitálu, při kterém AEW Europe získala do svého fondu 834 milionů eur (asi 23,2 miliardy korun).

 

 

Zdroj: Panattoni Europe, ČTK

AEW Europe koupila areál v Dobrovízi se skladovou halou pro Amazon Foto: ČTK - Dobrovíz, sklad Amazonu

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.