Aerolinky Ryanair otočily, do USA létat nebudou

Irská nízkonákladová letecká společnost Ryanair podle BBC opouští plány na přepravu lidí mezi Evropou a Severní Amerikou. Stalo se tak jen několik dní poté, co její správní rada expanzi v podobě transatlantických letů schválila.  

O rozhodnutí Ryanairu létat přes Atlantik jsme psali zde. Nyní je však všechno jinak. Zatímco v pondělí společnost oznámila, že do pěti let začne provozovat linky do 12 až 14 měst v USA se základní cenou letenky deset eur, nyní podle BBC uvedla, že o transatlantickém projektu neuvažovala, neschválila ho, ani se tak do budoucna nechystá učinit.

Leteckému spojení mezi Evropou a Spojenými státy v současnosti dominují aerolinky s dlouhou tradicí, jako jsou British Airways nebo American Airlines. Jejich postavení se pokusila ohrozit norská nízkonákladová společnost Norwegian Air Shuttle, která lety do USA spustila v roce 2013. Podle BBC však expanze do USA a spory s americkými regulátory způsobily, že se firma poprvé po osmi letech propadla do ztráty.


Zdroj: BBC

 

Aerolinky Ryanair otočily, do USA létat nebudou Foto: shutterstock.com

reklama

Další články

  1.  Zisk italského Enelu se loni propadl o 84 procent

    Byznys ·

    Největší italská energetická společnosti Enel prudce klesl čistý zisk. Za loňský rok se propadl o 84 procent na 517 milionů eur (zhruba 14 miliard Kč). Hospodářské výs…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.