reklama

Aerolinky Malaysia Airlines čeká rozsáhlá reorganizace

Malajsijský státní investiční fond plánuje převzít plnou kontrolu nad tamními aerolinkami Malaysia Airlines, které se letos dostaly do velkých potíží kvůli dvěma tragickým haváriím. Fond poté hodlá stáhnout akcie aerolinek z burzy a provést rozsáhlou reorganizaci podniku.

Mohlo by vás zajímat

Aerolinky letos v březnu přišly o Boeing 777 s 239 lidmi na palubě, který se ztratil z leteckých radarů cestou z Kuala Lumpuru do Pekingu. V červenci byl jejich další Boeing 777 s téměř 300 lidmi na palubě sestřelen nad východní Ukrajinou. Tyto události poškodily pověst firmy a prohloubily její dlouhodobé finanční problémy.

Státní fond nyní vlastní zhruba 69 procent akcií Malaysia Airlines. Za převzetí zbývajících akcií nabídl celkem 1,4 miliardy ringgitů (devět miliard Kč). Toto převzetí bude podle fondu prvním krokem v „kompletní reorganizaci“ aerolinek, jejíž podrobnější plán bude představen do konce tohoto měsíce.

Tržní hodnota společnosti Malaysia Airlines za posledních devět měsíců klesla o více než 40 procent. Firma je již řadu let ztrátová, v letošním prvním čtvrtletí se její čistá ztráta zvýšila téměř o 60 procent na 443 milionů ringgitů (zhruba tři miliardy Kč), upozornil server BBC.

Zdroj: ČTK

Aerolinky Malaysia Airlines čeká rozsáhlá reorganizace Foto: Letoun Malaysia Airlines na letišti v Kuala Lumpur. Zdroj: Shutterstock.com

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.