Aerolinky Air Berlin splatily přes 26 procent státní půjčky

Zkrachovalé německé aerolinky Air Berlin splatily více než 40 milionů eur (přes jednu miliardu korun) z překlenovacího úvěru 150 milionů eur, který získaly od státu poté, co v srpnu požádaly berlínský soud o zahájení insolvenčního řízení. S odvoláním na zdroje obeznámené se situací o tom v úterý informovala agentura Reuters.

Sama společnost informovala, že část půjčky uhradila 15. prosince, přesnou částku však nesdělila. Vláda minulý týden sdělila, že poté, co ztroskotal prodej části přepravce společnosti Lufthansa, je možné, že celá částka splacena nebude. Půjčka měla aerolinkám pomoci překlenout období, během něhož měl být dojednán prodej podniku.

Společnost Air Berlin byla založena v roce 1978 a byla druhou největší leteckou společností v Německu. Nabízela lety do 147 destinací, včetně Prahy. Loni přepravila 28,9 milionu cestujících a vykázala rekordní ztrátu 782 milionů eur.

 

Zdroj: ČTK

Aerolinky Air Berlin splatily přes 26 procent státní půjčky Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

  1. Čerstvé zprávy z katalánské fronty

    Společnost ·

    Katalánsko čekají 21. prosince velmi očekávané předčasné volby. O co v těchto volbách půjde, jaké strany mohou uspět a jak se k předčasným volbám Katalánsko vlastně do…

  2. Co prožilo Rusko v roce 2017?

    Společnost ·

    Čekání na Putina - asi tak by se dal charakterizovat končící rok na ruské politické scéně. Přinejmenším do Mikuláše - právě 6. prosince ruský prezident Vladimir Putin …

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.