Aerolinkám Ryanair stouply v uplynulém finančním roce zisky o dvě třetiny

Aerolinkám Ryanair vzrostl v uplynulém finančním roce čistý zisk o dvě třetiny na 867 milionů eur (téměř 24 miliard korun). Podle úterních informací irské letecké společnosti se tak stalo díky silnému nárůstu cestujících. V nadcházejícím finančním roce pak očekává další růst zisků. Společnost souběžně s tím oslavuje třicáté narozeniny. 

Zisk ve finančním roce, jenž skončil 31. března, mírně překonal podnikovou prognózu, která jej odhadovala na 840 až 850 milionů eur. Počet pasažérů se zvýšil o 11 procent na 90 milionů osob. Tempo jeho růstu tak bylo téměř trojnásobné ve srovnání s očekáváním na začátku roku, napsala agentura Reuters.

„Jsme rádi, že můžeme oslavit 30. narozeniny Ryanairu oznámením 66procentního zvýšení čistého zisku, které demonstruje trvalou sílu našeho modelu nejlevnějších letenek a nejnižších nákladů,“ uvedl generální ředitel společnosti Michael O'Leary. V letošním roce počítá firma s nárůstem zisku na 940 až 970 milionů eur. Očekává rovněž desetiprocentní zvýšení počtu cestujících.

O'Leary v dubnu předpověděl, že Ryanair v průběhu dvou let díky levnější ropě sníží ceny svých letenek minimálně o deset až 15 procent. Dodal, že průměrná cena letenky u Ryanairu by mohla v příštím roce klesnout na 40 eur (zhruba 1100 korun) ze současných 46 eur.

 

Zdroj: ČTK

Aerolinkám Ryanair stouply v uplynulém finančním roce zisky o dvě třetiny Foto: oriontrail / Shutterstock.com

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.