Aerolinkám Ryanair stouply v uplynulém finančním roce zisky o dvě třetiny

Aerolinkám Ryanair vzrostl v uplynulém finančním roce čistý zisk o dvě třetiny na 867 milionů eur (téměř 24 miliard korun). Podle úterních informací irské letecké společnosti se tak stalo díky silnému nárůstu cestujících. V nadcházejícím finančním roce pak očekává další růst zisků. Společnost souběžně s tím oslavuje třicáté narozeniny. 

Mohlo by vás zajímat

Zisk ve finančním roce, jenž skončil 31. března, mírně překonal podnikovou prognózu, která jej odhadovala na 840 až 850 milionů eur. Počet pasažérů se zvýšil o 11 procent na 90 milionů osob. Tempo jeho růstu tak bylo téměř trojnásobné ve srovnání s očekáváním na začátku roku, napsala agentura Reuters.

„Jsme rádi, že můžeme oslavit 30. narozeniny Ryanairu oznámením 66procentního zvýšení čistého zisku, které demonstruje trvalou sílu našeho modelu nejlevnějších letenek a nejnižších nákladů,“ uvedl generální ředitel společnosti Michael O'Leary. V letošním roce počítá firma s nárůstem zisku na 940 až 970 milionů eur. Očekává rovněž desetiprocentní zvýšení počtu cestujících.

O'Leary v dubnu předpověděl, že Ryanair v průběhu dvou let díky levnější ropě sníží ceny svých letenek minimálně o deset až 15 procent. Dodal, že průměrná cena letenky u Ryanairu by mohla v příštím roce klesnout na 40 eur (zhruba 1100 korun) ze současných 46 eur.

 

Zdroj: ČTK

Aerolinkám Ryanair stouply v uplynulém finančním roce zisky o dvě třetiny Foto: oriontrail / Shutterstock.com

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.