Adidas zvýší dividendu, důvodem je růst zisku

Zisk z probíhajících aktivit německého výrobce sportovního oblečení a obuvi Adidas v uplynulém roce vzrostl téměř o čtvrtinu na 1,35 miliardy eur (34 miliard Kč). Firma se jej podle svého středečního sdělení rozhodla rozdělit i mezi akcionáře, navýší proto dividendu o 60 centů na 2,60 eura (66 Kč). Již vpředvečer oznámení celoročních výsledků podnik ohlásil rozsáhlý program zpětného odkupu akcií.

Ten by se podle agentury Reuters měl týkat devíti procent akciového kapitálu, celková hodnota tak bude činit tři miliardy eur. Cena akcií Adidasu se v posledním půlroce snížila o 15 procent kvůli horším výsledkům ve třetím čtvrtletí.

Roční zisk mohl činit až 1,43 miliardy eur, negativně se na něm ale podepsaly změny v americkém daňovém systému. Tržby se za uplynulý rok díky vysoké poptávce po běžeckých a módních sportovních botách zvýšily o 15 procent na 21,2 miliardy eur.

V samotném čtvrtém čtvrtletí se prodej zvýšil o 12 procent na 5,06 miliardy eur, zaostal ale za očekáváním analytiků. Provozní zisk se v posledním čtvrtletí roku ztrojnásobil na 132 milionů eur a překonal očekávání analytiků, kteří odhadovali 61 milionů. Adidas ale přesto zaznamenal čistou ztrátu 41 milionů eur kvůli změnám v daňové legislativě v USA, když musel nově odvést 76 milionů eur.

V tomto roce firma předpokládá další zvýšení zisku i tržeb, i když pomalejším tempem než v roce 2017. Růst čistého zisku z pokračujících aktivit odhaduje mezi 13 a 17 procenty.

 

 

Zdroj: ČTK

Adidas zvýší dividendu, důvodem je růst zisku Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

  1. V 76 letech zemřel známý fyzik Stephen Hawking

    Tech ·

    Ve středu zemřel světoznámý britský fyzik Stephen Hawking.Ten byl kvůli neurodegenerativní chorobě ochrnutý. Informovala o tom Hawkingova rodina. Hawking, který byl po…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.