Adidas ve čtvrtletí zvýšil zisk o pětinu díky tržbám z Číny a USA

Německý výrobce sportovního oblečení a obuvi Adidas ve druhém čtvrtletí zvýšil očištěný čistý zisk o 20 procent na 418 milionů eur (10,7 miliardy Kč). Pomohl vysoký růst příjmů na hlavních trzích, jako je Severní Amerika a Čína.

Analytici podle agentury Reuters očekávali, že firma dosáhne zisku 386 milionů eur. Tržby se zvýšily o pět procent na 5,3 miliardy eur (135,7 miliardy Kč), bez zahrnutí vlivu změn směnných kurzů pak jejich růst činil deset procent.

Tržby v Severní Americe se zvýšily o 16 procent, v Číně o 27 procent. V západní Evropě, kde se v poslední době daří konkurenční americké firmě Nike, tržby stagnovaly. Adidas také přišel o mimořádné příjmy z prodeje fotbalových triček, protože finále mistrovství světa ve fotbale dominovaly týmy sponzorované firmou Nike.

Adidas také upozornil, že byl nucen zaúčtovat mimořádné náklady kvůli znehodnocení značky Reebok v roce 2016. Tato změna by však neměla mít dopad na výsledky hospodaření ve druhém čtvrtletí.

Adidas koupil značku Reebok v roce 2005, její výkon je ale od té doby slabý. V roce 2016 generální ředitel Kasper Rosted představil plány na reorganizaci značky. Ve druhém čtvrtletí tržby Reeboku klesly o tři procenta kvůli horší poptávce po jejím běžeckém a sportovním oblečení.

 

 

Zdroj: ČTK

Adidas ve čtvrtletí zvýšil zisk o pětinu díky tržbám z Číny a USA Foto: pixabay.com

reklama

Další články

 1. Inflace v červenci zpomalila na 2,3 procenta

  Byznys ·

  Meziroční růst spotřebitelských cen v červenci zpomalil na 2,3 procenta z červnových 2,6 procenta. Oproti loňskému červenci zdražilo hlavně bydlení a pohonné hmoty. Na…

 2. Na Ruzyni proběhl pietní akt za padlé vojáky

  Společnost ·

  Na letišti v Praze Ruzyni přistál krátce po 16:00 armádní speciál, který dovezl do vlasti těla tří českých vojáků zabitých při teroristickém útoku v Afghánistánu. S Ma…

 3. Nejrychlejší síť LTE měl v červenci O2

  Byznys ·

  Průměrná rychlost mobilního internetu LTE u operátora O2 v červenci stoupla meziměsíčně o dvě procenta na 51 Mbit/s. O2 tak překonalo průměrnou rychlost LTE sítě T-Mob…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.