Adidas plánuje kvůli rostoucí konkurenci přesunout část výroby z Asie

Výrobce sportovního oblečení a obuvi Adidas testuje výrobní jednotky, které by mu umožnily přesunout výrobu z Asie blíže k zákazníkům. Půjde o součást nové strategie, kterou německá společnost zveřejnila včera. Adidas v posledních letech ztrácí kvůli rostoucí americké konkurenci podíl na trhu.

„Vrátíme výrobu tam, kde jsou hlavní trhy,“ řekl podle agentury Reuters výkonný ředitel firmy Herbert Hainer. Adidas v současnosti potřebuje šest týdnů, než přepraví výrobky z Asie do Evropy. Podle Hainera je to ale příliš dlouho. „Roboti mohou být všude,“ uvedl mimo jiné.

Společnost spolupracuje s německými podniky a vládou na inovacích v robotice a na strojích, které dokážou sportovní boty „uplést“, místo aby se šily ručně. Firmě by to pomohlo přesunout výrobu z Číny, Kambodžy, Laosu a Vietnamu.

Výrobní linky, které by se nacházely blíže zákazníkům, by firmě mohly umožnit reagovat pružněji na měnící se trendy a poptávku. To se podle pozorovatelů zatím daří lépe americké společnosti Nike, která tak Adidasu ubírá podíl na trhu.

Adidas chce kromě Nike konkurovat i oděvním řetězcům jako je H&M, které rozšířily sortiment i o sportovní oblečení a samy již na změny ve vkusu a požadavcích zákazníků reagují rychleji.

Adidas založil v roce 1949 německý výrobce obuvi Adi Dassler. Firma předpokládá, že jí tržby do roku 2020 stoupnou o téměř polovinu na 22 miliard eur a čistý zisk se bude každý rok zvyšovat průměrně o 15 procent.

 

Zdroj: ČTK

 

Adidas plánuje kvůli rostoucí konkurenci přesunout část výroby z Asie Foto: shutterstock.com - ilustrační foto

reklama

Další články

 1. Ceny ropy rostly kvůli vojenské operaci v Jemenu

  Byznys ·

  Ceny ropy včera vzrostly o téměř pět procent. Reagovaly tak na zahájení válečné operace Saúdské Arábie a jejích spojenců proti šíitským povstalcům v Jemenu. Zemí totiž…

 2. Ruské bance Sberbank loni klesl zisk o pětinu

  Byznys ·

  Největší ruské bance Sberbank klesl v loňském roce zisk o 20 procent na 290,3 miliardy rublů (127,8 miliardy Kč). K poklesu přispěl zejména růst rezerv na ztrátové úvě…

 3. Automobilka Ford otevřela v Indii nový závod

  Byznys ·

  Automobilka Ford Motor zahájila výrobu v nové indické továrně, díky které má ztrojnásobit vývoz vozů z Indie. Do nového závodu Ford investoval jednu miliardu dolarů (2…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.