7 zvyklostí úspěšných lidí, které vás dovedou ke štěstí

Jaké zvyklosti pomáhají k úspěchu šesti úspěšným vybraným osobám mladším třicet let? Internetový magazín Forbes nyní přináší žebříček sedmi bodů, pomocí nichž dosáhnete toho, po čem toužíte. Jednotlivé body napomáhající v budování cesty k úspěchu popisují úspěšní zakladatelé startupů a manažeři.

1. Přijímejte neočekávané

Každý člověk má odlišné metody a zvyky, které jej vedou k úspěchu. Zejména se pak jedná o podnikatele. Důležitým předpokladem, jak dosáhnout kýžených výsledků představuje flexibilita. Člověk musí mnohé obětovat. Může se totiž stát, že z ničeho nic je donucen změnit plány kvůli nenadálému letu na jiný kontinent, což prodlouží služební cestu na neurčito. Někdy musí podnikatel dokonce vypustit aktuální úkol a pustit se do řešení citlivější záležitosti. Člověk se stane úspěšným podnikatelem, pokud dokáže přijmout neočekávané a v době nejistoty bude flexibilní.

Lisa Bessermanová – zakladatelka startupu Buenos Aries

 

2.  Vykročte mimo svůj obor

Mladí a ambiciózní lidé mohou snadno skončit v pomyslném vězení uzavřené, malé a nepropustné bubliny jednoho odvětví. Aby se tomu podnikatelé vyvarovali, tak se musí neustále vzdělávat v nových trendech, vyhledávat informace a na základě toho činit rozhodnutí. Vyjít za hranice oblasti vašeho podnikání vám umožní se radikálně rozvíjet, získávat nové poznatky a dosáhnout potenciální a revoluční perspektivy. Běžte tomu naproti, hledejte nové přátele a aktivity mimo váš obor, prozkoumávejte náhodná témata a hledejte nové nitky, které oživí a inovují vaše pracovní zaměření.

Toro Orero – Manažer společnosti DraperDarkFlow

 

3. Užívejte si to!

Podnikání není cíl, podnikání je cesta. Člověk by neměl opomíjet dílčí vítězství. Nelze se radovat pouze z milionových zakázek. Každá práce většinou představuje dřinu trvající dlouhé večery. První kšeft, jehož dosáhnete, pravděpodobně nepřinese tržby v milionech, i tak je zapotřebí si jej užít. Dokonce i neúspěchy mohou být přínosem, protože představují kus neuvěřitelné cesty. Vaše podnikatelská cesta vykresluje úžasnou jízdu na horské dráze, to si musíte uvědomit. Podnikání je zábava!

 

4. Udělejte si čas na mentory

Úspěchu vám pomohou dosáhnout mentoři. Musíte mít po boku osobu, která vám bude oponovat. Bude mít odvahu vám říct, že se mýlíte. Mentoři mají důležitou hodnotu, jež zdokonalí vaše vůdcovské dovednosti a myšlenky. Kritiky se člověk nemůže bát. Kritika totiž vede k úspěchu. Mentoring může představovat vaši nejdůležitější investici.

Tori Utley – Zakladatel firmy Tinua

 

5. Neptejte se na povolení

„Nereagujte na svět. Nechte reagovat svět“. Velmi často budete jediní v místnosti, ať už jde o pohlaví, národnost, barvu pleti nebo věk. Svoji jedinečnost neberte ale v potaz. Úspěšný člověk se neptá na povolení, aby nepřekročil hranice. Je zapotřebí, aby byl autentický nehledě na dobrý pocit ostatních. Pokud chce člověk stát u kormidla, tak musí kormidlovat právě on.

Kerhyl Gantt – brand manažer firmy Nike

 

6. Dejte si pauzu. Je to dobré pro duši

Příliš často se dostáváme do pařátů každodenních povinností. Neustálá práce může mít ale svoji negativní daň. Nedostatek odpočinku od pracovních aktivit může snížit produktivitu. Z tohoto pohledu by si měl člověk dopřát denně zasloužené pauzy. Ať už si pustí hudbu, sedí v tichu nebo se jde projít. Vypnutí pomyslného pracovního tlačítka může napomoci ve větší produktivitě.

Ana Sanchez – analytička firmy Hitachi Data Systems

 

7. Udělejte si čas na přátele

K dosažení úspěchu není důležitá pouze pracovitost. Člověk by si měl jeden večer v týdnu udělat čas na své přátele. Pokud jste zakladatelem úspěšné firmy, tak to může být samozřejmě těžký oříšek. Ale tady se dostáváme právě k prahu úrazu. Přátele a rodina by měla být prioritou a ne druhořadou záležitostí. Podnikatel si interakcí s přáteli udržuje zdravého ducha a v konečném důsledku si uvědomuje, co je v životě skutečně důležité.

Mitali Rakhit – zakladatel firmy Globelist

 

 

Zdroj: Forbes, Zet

7 zvyklostí úspěšných lidí, které vás dovedou ke štěstí  Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

  1. Vítězem rakouských voleb je populismus

    Společnost ·

    V rakouských parlamentních volbách zvítězil populismus a alpská země se tak posunula výrazně doprava. Po nedělních parlamentních volbách o tom alespoň referují německá…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.