5 věcí, které si nenechat ujít na karlovarském filmovém festivalu

V Karlových Varech odstartoval v pořadí už 53. ročník mezinárodního filmového festivalu. Ten v rámci devítidenní přehlídky představí přes 180 filmů. Chystáte se do Varů? Tak se podívejte, co rozhodně nesmíte propásnout. 

 • Hvězda v letním kině

Už je skoro tradicí, že herec, který přebírá na Mezinárodním filmovém festivalu Karlovy Vary Křišťálový globus za světový přínos kinematografii, uvede jeden ze svých starších filmů v letním kině. Letos to bude herec Tim Robbins. Na slavnostní zahájení, kde mu je cena předána, se však běžný divák nedostane. Aby fanoušek nebyl o hlavní oceněnou hvězdu ochuzen, může se na něj těšit při projekci v tamním letním kině.

Letos se na Robbinse můžete těšit v sobotu od 22:30, kde uvede snímek Vykoupení z věznice Shawshank, ve kterém ztvárnil odsouzeného bankéře Andyho. 

Při uvedení v letním kině panuje vždy výborná atmosféra. Prkna karlovarského venkovního biografu už zažila zpěv Richarda Gera nebo tanec Johna Travolty. Vystoupení Tima Robbinse si proto nenechte ujít.

 Foto: John TRAVOLTA v Letním kině/ kviff.com

 • Tradiční diskotéka Aeroport

Aeroport je oficiální festivalový klub, který se koná každý večer po celou dobu trvání filmového festivalu. Slovo „klub“ může být poněkud zavádějící. Aeroport se vždy koná na jedinečném místě, které nemusí být vždy pod střechou. Návštěvníci Aeroportu se tak mohou těšit na jedinečný zážitek. Obvykle díky němu mohou nahlédnout do míst, kam by jim byl za běžných okolností vstup odepřen. 

V minulosti se tento festivalový večírek konal například v opuštěné budově bývalé spořitelny na Divadelním náměstí, na Goethově vyhlídce, kam je každou půlhodinu vyvážel speciální autobus nebo ve staré stáčírně minerálních vod. Letos pořadatelé Aeroport otevřou přímo v centru Karlových Varů v bývalém Hotelu Passage. Určitě si to nenechte ujít.

 Zdroj: Facebook

 • Diskuze k filmu

Kdy jindy se vám podaří pochválit (nebo i zkritizovat) tvůrce filmu, který jste právě viděli? Na karlovarském filmovém festivalu je takových příležitostí spousta. Diskuze po filmu probíhá nejen u soutěžních filmů a zapojit se může skutečně každý. Vrtá vám po shlédnutí filmovém snímku cokoliv hlavou, zajímá vás, jak se herec vypořádával s rolí? Stačí se nestydět a zeptat se. K dispozici je vždy i překladatel. Filmy, po kterých je plánovaná diskuze, se dozvíte z programu:

Zdroj: kviff.com 

 • Pořad Na plovárně přímo z kinosálu

Nedílnou součástí karlovarského filmového festivalu je mimo jiné tváře i moderátor Marek Eben. Ten už pár ročníků přenáší svůj pořad Na plovárně do kinosálů před několik set diváků. Pokud budete mít štěstí a podaří se vám sehnat lístky na projekci, před níž proběhne přímo před vámi rozhovor, nebudete zklamáni. Většinou si totiž Eben zve hlavní zahraniční hvězdy festivalu.

Foto: Na plovárně s Richardem Gerem (2015) z KVIFF/ kviff.com

 • Sekce půlnočních filmů

Nejintenzivněji atmosféru a kouzlo festivalu pocítíte během představení zařazovaných do půlnoční sekce. Většinou jsou do ní zařazené „béčkové“ hororové počiny, u kterých nevíte jestli se máte bát nebo smát. Naznačují to už názvy samotných filmů. Letos půjde například o snímky Krvavý sport, Naneživo nebo Mandy. Přestože se jedná o často znepokojivé filmy, právě u nich nejvíce oceníte přítomnost dalších diváků v sále. Společně se polekáte i zasmějete.

 

+ jedna užitečná rada na závěr

Pokud máte lístek na promítání, dbejte na to, abyste na svém místě seděli nejméně 5 minut před začátkem představení. Jinak lístek propadá a může si na Vaše místo sednout někdo jiný.

 

MFF Karlovy Vary se koná ve dnech 29. června. až 7. července 2018

 

Autor: Michaela Hofmanová

5 věcí, které si nenechat ujít na karlovarském filmovém festivalu Foto: Facebook / Karlovy Vary International Film Festival

reklama

Další články

 1. Legendární Chevrolet Corvette slaví 65 let

  Tech ·

  V sobotu to bude přesně 65 let od doby, kdy automobilka Chevrolet představila svůj sportovní vůz Corvette. Dvoudveřový roadster pojmenovaný po rychlé lodi - korvetě, s…

 2. Evropská unie prodlouží protiruské sankce

  Byznys ·

  Evropské unie o další půlrok prodlouží hospodářské sankce vůči Rusku. Dohodli se na tom představitelé osmadvacítky na summitu v Bruselu. Informovala o tom agentura Reu…

 3. Střelec v novinové redakci v USA zabil pět lidí

  Společnost ·

  Pět lidí zastřelil útočník v redakci deníku The Capital ve městě Annapolis v americkém státě Maryland. Další dva lidi podlehli při útoku lehká zranění. Mluvčí města An…

 4. Unipetrolu letos akcionářům nevyplatí dividendu

  Byznys ·

  Akcionáři petrochemického holdingu Unipetrol nedostanou žádnou dividendu z loňského hospodaření. Po téměř 17 hodinách jednání o tom nad ránem rozhodla valná hromada sp…

 5. Jaký vliv má na vládu prezident Zeman a KSČM?

  Společnost ·

  České deníky si ve čtvrtek především všímají vlivu komunistů a prezidenta Miloše Zemana na vládu premiéra Andreje Babiše (ANO). Staronový předseda vlády se podle nich …

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.