48 Hour Film Project: Největší časovaná filmová soutěž

V rámci pražského projektu 48 Hour Film Project se mohou týmy filmařů bez ohledu na úroveň dovedností přihlásit do soutěže o nejlepší snímek natočený za 48 hodin. Vítězové pak postoupí do mezinárodního finále, kde se budou ucházet o výhru 5000 amerických dolarů a možnost představit svůj snímek na festivalu v Cannes. 

Soutěž je založena na tom, že tvůrci musí během pouhých 48 hodin natočit film. Filmařské týmy všech úrovní zahajují práci v devatenáct hodin v pátek, 4 až 7 minutové filmy musí být dodány do neděle 19:30.

Každému týmu je přidělen žánr, postava, rekvizita a věta z dialogu. To vše musí filmaři nějakým způsobem zapracovat do svého filmu. Všechny skupiny samostatně skládají štáb, obstarávají si technické vybavení a vše ostatní, co je nutné k natočení filmu za jediný víkend. K přihlášení do soutěže je způsobilý jakýkoliv tým bez ohledu na úroveň dovedností.

Pražský 48 Hour Film Project 2014 se bude konat od 5. do 7. září s promítáním 13. září. Informace pro soutěžící jsou dostupné na webu soutěže. 48 Hour Film Project slaví tento rok 13. výročí svého založení. 

Soutěž se poprvé uskutečnila v roce 2001 ve Washington DC s jediným soutěžícím týmem. Podle webu soutěže se tento projekt stal „kulturním fenoménem“ a rozšířil se až na 3000 filmů ročně ve 125 městech po celém světě.

Letošní Filmapalooza- mezinárodní finále 48 HFP se bude konat na jaře roku 2015 v Los Angeles, Kalifornii. Vítězný pražský film postoupí do soutěže o mezinárodní cenu ve výši $ 5000 a o příležitost být jedním z vybraných filmů na promítání na filmovém festivalu v Cannes 2015.

 

Zdroj: Praha48film.com

48 Hour Film Project: Největší časovaná filmová soutěž Foto: Ilustrační foto. Zdroj: Shutterstock

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.