3D televize končí, už se nebudou vyrábět

Televize s technologií 3D jsou, jak se zdá, za zenitem. Žádné hlavní technologické firmy už nevyrobí televizní soupravu, která by byla schopná ukázat pořady a filmy ve 3D. Poslední dva výrobci 3D televizí, Sony a LG, se od letoška připojí k firmám jako Vizio, Sharp a TCL, které odstranily 3D technologii ze svých produktových řad.

Po úspěchu prvního 3D trháku Avatar v roce 2010 začaly televizní společnosti sázet na 3D technologie. Vložily nemalé částky do inženýringu i do marketingu. Po sedmi letech ale tato funkce nikdy nebyla všeobecně přijata v oblasti pro domácí použití a nestala se klíčovým faktorem při výběru nákupu nové televize.

Související: Sedm technologií, o které jsme přišli v roce 2016

Je se vlastně čemu divit? Faktem totiž je, že chyběl obsah, který bylo možné s přidanou 3D technologií na televizorech přehrát. Disky Blue-ray, který byl jediným spolehlivým formátem, vytlačil nástup streamingových služeb. Americké stanice DirecTV a ESPN předpověděli už v letech 2012 a 2013, že se 3D televize vlastně nikdy neuchytí. Tehdy totiž přestaly vysílat na svých speciálních 3D kanálech. Nešikovně řešené byly i po praktické stránce. Už jen fakt, že si musíte nasadit potřebné brýle a z obrazu se vám často po chvilce unavily oči.

Trendy míří jinam

Nyní se televizní průmysl zaměřuje na rozlišení 4K, HDR, obrazovky OLED a funkce takzvané smart-TV. To ostatně potvrdil i letošní veletrh spotřební elektroniky CES v Las Vegas, kde všechny představené televizory byly „2D“. Například zmíněná firma LG, která opouští 3D televize mezi posledními, představila na CESu svou novou vlajkovou loď v podobě ultra tenké a lehké OLED televize „W“. Tloušťka obrazovky činí pouhých 2,57 mm. Písmeno „W“ pak má symbolizovat slovo „wallpaper“ (tapeta), jelikož televizi snadno připnete ke zdi pomocí magnetů.

 

 

Zdroj: Zet

 

 

3D televize končí, už se nebudou vyrábět Foto: shutterstock.com - ilustrační foto

reklama

Další články

  1. Hodnota Bitcoinu opět přesáhla 1000 dolarů

    Byznys ·

    Hodnota kybernetické měny bitcoin se v rámci čtvrtečního obchodování po čtyřech týdnech vyšplhala opět nad hranici 1000 dolarů (zhruba 25 tisíc korun). Informovaci uve…

  2. Sold Out Biz: Jak odhalit, co klient chce

    Byznys ·

    První schůzkou s klientem by obchodník měl zjistit jeho potřeby. Začít proto hned prezentovat a nabízet není podle key account managera Milana Turka tím nejlepším krok…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.