10 nejvíce vydělávajících celebrit, žebříčku dominují Američané

Magazín Forbes vydal zprávu o nejlépe placených celebritách za rok 2018. Na prvním místě figuruje boxer Floyd Mayweather, který si srpnovým vítězstvím nad McGregorem přišel před zdaněním na 285 milionů dolarů (6,3 mld. korun). Více už se dozvíte v novém článku.

Druhou příčku žebříčku obsadil herec George Clooney s výdělkem dosahujícím na 239 milionů dolarů (5,3 mld. korun). Stalo se tak díky tomu, že společnost Diaggeo odkoupila firmu Casamigos. Herec je totiž spoluzakladatelem firmy, která vyrábí tequillu.

Na třetí příčce figuruje herečka, filantropka a podnikatelka Kylie Jennerová. Její zisky dosahují na 166 milionům dolarů (3,7 mld. korun).

Zdroj: Statista

Páté místo obsadil herec Dwayne „The Rock“ Johnson, který si vydělal 124 milionů dolarů (2,7 mld. korun). Forbes nedávno vydal článek, podle kterého je Johnson nejlépe placeným hercem vůbec. Jeho letošní výdělek téměř dvojnásobně převyšuje jeho výdělky z roku 2017. Ty dosahovaly na 65 milionů dolarů (1,4 mld. korun).

Podle serveru Forbes 100 nejvíce vydělávajících bavičů na seznamu dosáhlo zisku před zdaněním ve výši 6,3 miliardy dolarů (138,6 mld. korun). Oproti loňskému roku jde o 22procentní nárůst.

 

 

Zdroj: Forbes, Statista, YR News

10 nejvíce vydělávajících celebrit, žebříčku dominují Američané Foto: Funtap / Shutterstock.com: Floyd Mayweather

reklama

Další články

  1. Turecko po dvou letech ruší výjimečný stav

    Společnost ·

    V Turecku skončí tento týden výjimečný stav, který byl zaveden po pokusu části armády o puč v červenci 2016. Turecká vládní strana ale v pondělí předložila parlamentu …

  2. CEFC se zbavila podílu v Canaria Travel

    Byznys ·

    Čínská skupina CEFC se zbavila svého 49,99procentního podílu v cestovní kanceláři Canaria Travel. Ten přitom loni v říjnu koupila od firmy Unimex Group a EH Group. Inf…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.