10 nejlépe placených sportovců všech dob

Pro většinu smrtelníků představuje sport převážně činnost pro regeneraci a určité odpočinutí od běžné práce. Mezi lidmi jsou ale i jedinci, kteří vydělali díky svému sportovnímu talentu miliardy dolarů. V souvislosti s tím vám přinášíme díky informacím z portálu Forbes žebříček deseti nejlépe placených sportovců všech dob. 

1. Michael Jordan (basketbalista)

Zdroj: Flickr.com

Výdělek za kariéru: 1,85 miliard dolarů (39,96 miliard korun)

Jordan stále udržuje dlouhodobé vztahy s firmami Gatorade, Hanes, Nike nebo Upper Deck. K události, která z Jordana učinila miliardáře, došlo díky odkupu klubu z basketbalové NBA Charlotte Bobcats (nyní Hornets) za 175 milionů dolarů (3,96 miliardy korun). V roce 2013 se hodnota tohoto klubu zvýšila o 90 procent. Nyní se odhaduje na 780 milionů dolarů (17,62 miliardy korun).

 

Tiger Woods (golfista)

Zdroj: Flickr.com

Výdělek za kariéru: 1,7 miliard dolarů (38,42 miliard korun)

Čtrnáctinásobný vítěz nejvyšší golfové PGA Tour se zúčastnil od roku 2014 pouze 18 oficiálních závodů. Důsledkem toho byla častá zranění Tigera Woodse. Sponzoři ovšem stále u Woodse zůstávají a věří v návratnost investic. Důvěřují mu i nadále firmy, jako jsou TaylorMade, Bridgestone a Monster Energy.

 

3. Arnold Palmer (golfista)

Zdroj: Flickr.com

Výdělek za kariéru: 1,4 miliard dolarů (31,64 miliardy korun)

Palmer zemřel v září roku 2016. Jeho majetek ovšem i přesto během posledních 12 měsíců vzrostl o 40 milionů dolarů. Hlavní zdroj příjmů představuje více než 400 obchodů se značkovým oblečením Arnold Palmer, které se nacházejí na území Asie. Brand plánuje expandovat do Thajska nebo Vietnamu.

 

4. Jack Nicklaus (golfista)

Zdroj: Wikimedia Commons

Výdělek za kariéru: 1,5 miliardy dolarů (33,9 miliardy korun)

Nicklausova firma navrhla 410 golfových hřišť ve 41 zemích světa. Nicklausovo obchodní impérium rovněž zahrnuje obchody s nemovitostmi, vínem, zmrzlinou, golfovými akademiemi, limonádou atak dále.

 

5. Michael Schumacher (Formule 1)

Zdroj: Flickr.com

Výdělek za kariéru: 1 miliarda dolarů (22,6 miliardy korun)

Zdravotní stav sedmačtyřicetiletého Schumachera je po nehodě v Alpách z roku 2013 nejistý. Titán mezi jezdci Formule 1, který dosáhl na sedm titulů, je pouze jedním z šesti sportovců, kteří dominují v žebříčku nejlépe placených sportovců v seznamu FORBES od roku 1990.

 

6. Phil Mickelson (golfista)

Zdroj: Flickr.com

Výdělek za kariéru: 815 milionů dolarů (18,4 miliardy korun)

Mickelson spolupracuje s firmami Amgen, ExxonMobil, KPMG, Rolex, Grayhawk a Greenbier. Získal rovněž dva nové partnery, kterými jsou Financial Partners a Workday. 

 

7. Kobe Bryant (basketbalista)

Zdroj: Flickr.com

Výdělek za kariéru: 800 milionů dolarů (18,08 miliardy korun)

Bryantovy výdělky dosahovaly během jeho kariéry na nejvyšší úrovně, co se týče týmových sportovců. Na svůj nejvyšší plat v NBA dosáhl během jeho posledních šesti sezón v nejprestižnější basketbalové soutěži světa. Kobe Bryant založil firmu Kobe Inc a společnost zabývající se rizikovým kapitálem – Bryan Stibel.

 

7. David Beckham (fotbalista)

Zdroj: Wikimedia Commons

Výdělek za kariéru: 800 milionů dolarů (18,08 miliardy korun)

Beckhamovy nejvýdělečnější roky se připisují k době, kdy nastal čas jeho odchodu do fotbalového důchodu. Tehdy podepsal dohodu se světovým lídrem v oblasti alkoholických nápojů firmou Diageo. Ruku v ruce s tím uvedl na trh novou skotskou whisky Haig Club. Poté začal vyrábět rovněž spotřební zboží pod značkou Beckham.

 

8. Floyd Mayweather (boxer)

Zdroj: Flickr

Výdělek za kariéru: 785 milionů dolarů (17,74 miliard korun)

Mayweatherovy příjmy nezahrnují podle Forbesu jeho monstrózní srpnovou odměnu ze zápasu s Conorem McGregorem. Touto skutečností se Mayweather posouvá mezi šest sportovců, kteří vydělali jednu miliardu dolarů.

 

9. Shaquille O´Neal (basketbalista)

Zdroj: Flickr.com

Výdělek za kariéru: 735 milionů dolarů (16,61 miliard korun)

O´Neal loni prodal podíl ve své společnosti Shaq firmě Authentic Brands Group. Firma Shaq prodala v rámci své nízkonákladové řady více než 120 milionů párů bot.

 

10. LeBron James (basketbalista) 

Zdroj: Flickr.com

Výdělek za kariéru: 730 milionů dolarů (16,50 miliard korun)

Do svého portfolia sponzorovaných firem si letos LeBron přidal firmy Intel a Verizon. Sponzorují jej rovněž společnosti, jako jsou Nike, Coca-Cola, Beats by Dre a Kia Motor. LeBron k tomu vlastní podíl ve firmě 17 Blaze Pizzas. 

 

 

Zdroj: Forbes, Zet

10 nejlépe placených sportovců všech dob Foto: Flickr.com: Michael Jordan

reklama

Další články

  1. Kongres schválil rozsáhlou Trumpovu reformu

    Byznys ·

    Kongres Spojených států ve středu schválil rozsáhlou daňovou reformu prezidenta Donalda Trumpa. Návrh již v úterý přijala Sněmovna reprezentantů, Senát ale kvůli proce…

  2. Duda i přes odpor EK podepsal zákony o justici

    Společnost ·

    Polský prezident Andrzej Duda ve středu oznámil rozhodnutí podepsat dvojici zákonů reformujících soudní systém, které kritizuje Evropská unie. Zákony o nejvyšším soudu…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.