Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Najděte si:

Zprávy

ČTK

Byznys

Trump uvalí clo na ocel a hliník z Jižní Ameriky; spuštění satelitního mýta velké problémy nezpůsobilo

Play

Poslechněte si podcast

3. 12. 2019

01:36

O epizodě podcastu

Trump uvalí clo na ocel a hliník z Jižní Ameriky; spuštění satelitního mýta velké problémy nezpůsobilo

Automatický přepis podcastu

Donald Trump včera oznámil, že Spojené státy okamžitě obnoví cla na ocel a hliník dovážené z Argentiny a Brazílie. Oba jihoamerické státy jsou Trumpovým krokem zaskočeny a chtějí o věci jednat. Evropské i americké akcie v reakci klesly, ty evropské markantně.

 

Spuštění satelitního mýta v Česku nezpůsobilo větší dopravní komplikace. Pouze včera ráno měla kolona na bývalém hraničním přechodu v Lanžhotě na dálnici z Bratislavy do Brna až dva kilometry, postupně se ale výrazně zkrátila. Pondělí bylo prvním pracovním dnem od spuštění systému a provozovatel CzechToll ho vnímal jako zatěžkávací zkoušku.

 

Marketingová akce Černý pátek, takzvaný Black Friday, zvýšila meziročně tržby některým obchodníkům o desítky procent. Například e-shop Mall.cz prodal podle tiskové zprávy zboží v hodnotě 1,8 miliardy korun, meziročně o 50 procent více. Konkurenční internetový obchod Alza.cz dosáhl ve všech zemích, kde prodává, obratu 3,3 miliardy Kč, meziročně o 17 procent více.

 

Černošická vila uprchlého odsouzeného podnikatele Radovana Krejčíře se do dražby vrátí v lednu. Její vyvolávací cena tentokrát bude 28 milionů korun. Informoval o tom server E15.cz. Vilu, která je v exekuci, se opakovaně nepodařilo vydražit.