Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Najděte si:

Zprávy

ČTK

Zahraniční

Summit NATO poprvé označí Čínu jako hrozbu; Thunbergová dorazila do Lisabonu

Play

Poslechněte si podcast

3. 12. 2019

01:28

O epizodě podcastu

Summit NATO poprvé označí Čínu jako hrozbu; Thunbergová dorazila do Lisabonu

Automatický přepis podcastu

V závěrečném prohlášení nynějšího summitu Severoatlantické aliance bude poprvé jako nová možná vojenská hrozba zmíněna Čína. Informovala o tom agentura DPA, podle které se členské země již shodly na textu závěrečného dokumentu. Dvoudenní summit začíná oficiálně až dnes večer.

-

Finský premiér Antti Rinne dnes rezignoval na svou funkci. Stalo se tak poté, co se jeho vláda dostala pod tlak v souvislosti s dvoutýdenní stávkou poštovních úředníků, která se rozšířila i do letectví a dalších odvětví. Prezident Sauli Niinistö rezignaci sociálnědemokratického premiéra a členů koaliční vlády přijal.

-

Švédská ekologická aktivistka Greta Thunbergová dnes po třítýdenní plavbě přes Atlantik dorazila do přístavu v Lisabonu. Z Portugalska zamíří do Madridu, kde v pondělí začala konference OSN o změnách klimatu, na níž má vystoupit.

-

V Berlíně dnes slavnostně zahájili stavbu nového muzea moderního umění. Díla 20. století by měla být v budově nedaleko Postupimského náměstí k vidění od roku 2026. Náklady na výstavbu by se podle aktuálních propočtů měly pohybovat kolem 450 milionů eur. První plány přitom počítaly s 200 miliony eur.

-