Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Najděte si:

Zprávy

ČTK

Zahraniční

Řízení o Agrofertu může podle unijních struktur trvat měsíce; EK chce zklidnit debatu o migraci

Play

Poslechněte si podcast

3. 12. 2019

01:50

O epizodě podcastu

Řízení o Agrofertu může podle unijních struktur trvat měsíce; EK chce zklidnit debatu o migraci

Automatický přepis podcastu

Na auditní zprávě týkající se dotací z unijních strukturálních fondů vyplácených skupině Agrofert a možného střetu zájmů premiéra Andreje Babiše nebude Evropská komise nic měnit. Po dvouměsíční lhůtě rozhodne Brusel o dalším postupu v závislosti na odpovědi Prahy. Obě strany se poté mohou další měsíce dohadovat o částce, která by případně měla být vracena do unijních fondů.

 

Hledání společné odpovědi na problémy spojené s migrací rozděluje Evropskou unii příliš dlouho, politická debata se musí uklidnit, protože nelze ztrácet čas. Takto dnes hovořili po jednání unijních ministrů vnitra představitelé nové Evropské komise. Avizovali také bilaterální rozhovory se všemi členskými zeměmi ve snaze přijít s novým "paktem" ohledně migrace a udílení azylu.

 

V Londýně dnes začíná dvoudenní summit Severoatlantické aliance, jejíž působení v poslední době provázejí četné vnitřní neshody. Lídři 29 členských zemí se v britské metropoli scházejí 70 let po vzniku NATO a toto výročí si budou večer připomínat v Buckinghamském paláci společně s některými členy britské královské rodiny.

 

Úřad papeže přiveze z řeckého ostrova Lesbos do konce roku 43 migrantů. Pro první skupinu 33 osob odletěl včera polský kardinál Konrad Krajewski, vrátit se s nimi má ve středu. Papež František dlouhodobě vyzývá svět k větší solidaritě s uprchlíky a už v roce 2016 přivezl osobně z ostrova Lesbos do Říma tři syrské rodiny.