Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Najděte si:

Zprávy

ČTK

Byznys

Prima spustí zpravodajský kanál do dubna; dohoda mezi Čínou a USA opět naráží

Play

Poslechněte si podcast

3. 12. 2019

01:37

O epizodě podcastu

Prima spustí zpravodajský kanál do dubna; dohoda mezi Čínou a USA opět naráží

Automatický přepis podcastu

Nová značka Witkowitz zastřeší osm strojírenských firem s celkem 1400 zaměstnanci. V Ostravě ji představil podnikatel Martin Ulčák. Některé z firem patřily do strojírenského koncernu Vítkovice Machinery Group ostravského podnikatele Jana Světlíka. Ulčák je od něj koupil, do některých vstoupil v době, kdy byly v úpadku.

-

Obchodní dohoda mezi Washingtonem a Pekingem by mohla být uzavřena až po prezidentských volbách ve Spojených státech, které se uskuteční v listopadu příštího roku. Uvedl to americký prezident Donald Trump. Podle agentury Reuters tak podkopal naděje na rychlé vyřešení obchodního konfliktu mezi dvěma největšími ekonomikami světa.

-

 Skupina Prima spustí svůj chystaný zpravodajský kanál do dubna příštího roku. Zpravodaje na začátku prosince přestěhovala do nového studia ve zrekonstruované budově v Praze Na Vinici a zahájila několikaměsíční testovací fázi. Zpravodajství CNN Prima News nově povede tříčlenná redakční rada, nahradí funkci ředitele zpravodajství, která zanikne.

-

Obyvatel Prahy by na průměrný nový byt o rozloze 70 metrů čtverečních vydělával přes 14 let, pokud by neměl žádné jiné výdaje. Z metropolí v regionu je to výrazně nejvíce, ve druhé Bratislavě je to o tři roky méně. Vyplývá to ze studie developerské společnost Central Group. Za Prahou a Bratislavou následují Mnichov (10,9 roku), Vídeň (8,9), Frankfurt a Varšava (8,7), Berlín (8,4) a Hamburk (6,5).