Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Najděte si:

Zprávy

ČTK

Domácí

Nejvyšší žalobce zítra zveřejní rozhodnutí v kauze Čapí hnízdo; soud osvobodil manažery Krajské zdravotní

Play

Poslechněte si podcast

3. 12. 2019

02:03

O epizodě podcastu

Nejvyšší žalobce zítra zveřejní rozhodnutí v kauze Čapí hnízdo; soud osvobodil manažery Krajské zdravotní

Automatický přepis podcastu

Nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman zítra oznámí, jak rozhodl ohledně kauzy Čapí hnízdo. Nejvyšší žalobce může zrušit usnesení o zastavení trestního stíhání premiéra Andreje Babiše, čímž by trestní stíhání pokračovalo, nebo usnesení o zastavení stíhání potvrdit, a případ tak definitivně ukončit.

-

Audit Evropské komise konstatoval u premiéra Andreje Babiše střet zájmů a stanovil stoprocentní korekci u dotací poskytnutých holdingu Agrofert ve výši 282 milionů korun. S odvoláním na zdroje obeznámené s obsahem auditu to dnes napsal server Neovlivní.cz. Podle něj auditoři navrhují neproplatit podporu za další desítky milionů korun i u některých dalších projektů realizovaných Agrofertem.

-

Ústecký krajský soud pravomocně zprostil obžaloby pět bývalých i současných manažerů společnosti Krajská zdravotní. Napsal to server Seznam Zprávy. Krajská zdravotní je v majetku krajské samosprávy, sdružuje pět nemocnic v regionu. Její současný ředitel Petr Fiala a čtyři další manažeři čelili obvinění z pletich při veřejné soutěži a z porušování povinností při správě cizího majetku kvůli údajně předraženým zakázkám na nákup přístrojů a služeb.

-

Na navýšení rodičovského příspěvku by měli podle senátních výborů dosáhnout i rodiče s dětmi do čtyř let věku, byť příspěvek v dosavadní výši vyčerpali. Doporučil to senátní sociální výbor. Stejnou změnu minulý týden podpořil i výbor ústavně-právní. Horní komora se úpravou bude zabývat zítra.

-

Přidávám předpověď počasí. Zítra bude jasno až polojasno. Ojediněle se objeví mlhy, i mrznoucí. Večer se postupně místy vytvoří nízká oblačnost. Nejvyšší teploty 1 až 5 °C, v 1000 m na horách kolem 0 °C.