Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Najděte si:

Zprávy

ČTK

Domácí

Belgický soud podle Diag Human potvrdil nároky vůči ČR; Kundera znovu získal české občanství

Play

Poslechněte si podcast

3. 12. 2019

01:45

O epizodě podcastu

Belgický soud podle Diag Human potvrdil nároky vůči ČR; Kundera znovu získal české občanství

Automatický přepis podcastu

Soud v Belgii v polovině listopadu podle včerejšího vyjádření firmy Diag Human definitivně potvrdil její nároky vůči České republice. Ministerstvo zdravotnictví však uvedlo, že aktuální rozhodnutí soudu dosud neobdrželo a že je nicméně připravené se odvolat k nejvyššímu belgickému soudu. Firma Diag Human se s Českem pře řadu let kvůli zmařenému obchodu s krevní plazmou. Částka, kterou i s úroky firma po ČR požaduje, nyní činí 14,5 miliardy korun.

 

Spisovatel Milan Kundera získal po 40 letech opět české státní občanství. Listinu o nabytí občanství devadesátiletému autorovi předal v jeho pařížském bytě 28. listopadu český velvyslanec Petr Drulák, píše dnešní Právo. Šlo o civilní obřad bez vlajek a hymny, Kundera měl upřímnou radost, řekl listu Drulák. Velvyslanec doufá, že Kundera přehodnotí svůj postoj k publikační činnosti v češtině.

 

Sněmovna by dnes měla rozhodnout o podobě zákonných pravidel pro výběr kandidátů do orgánů státních a polostátních firem. Mohla by se také pokusit přehlasovat senátní veto návrhu nového zákona, který stanoví pravidla pro činnost soudních tlumočníků a překladatelů. Schůze pokračuje od odpoledne.

 

Většinou oblačno, zpočátku místy, postupně ojediněle sněhové přeháňky, v polohách pod 300 m i smíšené. Nejvyšší teploty 0 až 4 °C, v 1000 m na horách kolem -3 °C.