Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Najděte si:

Zprávy rádia Z

rádio Z

Zpravodajství

Místopředseda Senátu Jiří Růžička: dopis z Číny je přímo vyděračský, ale chápu, že ministr zahraničí se vyjadřuje diplomaticky

Pause

Poslechněte si podcast

26. 2. 2020

06:22

Zprávy rádia Z

Automatický přepis podcastu

rádio z peněz politiky a společnosti Pojďme si poslechnout vyjádření ministra zahraničí které dal Radius bezprostředně po jednání s panem hovořil o tom že takováto forma komunikace Nepomuckých 100 říká že bychom to měli řešit na nejbližší schůzce ústavních činitelů která bude v řádu týdnu myslím že na tom To jsme schopni zároveň jsme si také bavili o tom že by bylo vhodné abychom vedle nějaké bubnování debatu o tom jak mají vypadat Česko čínské vztahy třeba na půdě senátu vyhlídka odborná veřejná debata jak a do budoucna tak se toho naše zájmy ale naše hodnoty Nech toho už ti radši zůstanu Já jsem kupoval že záležitost řešil už minulý týden náměstek tlapa čínský mamce že naší strany to poloha forma komunikace není šťastná že to nepřispívá aktivním rozvoj vzájemných vztahů bychom se měli soustředit na hledání pozitivní z témat do budoucna do Golfa a zároveň také měli měli by si udělat na naší straně tu debatu o tom jaká Jaké jsou ty hlavní témata které rostou v Číně chceme řešit Jaká je sluší zájmy a i v tomto směru jsme se s panem předsedou shodli že by právě se na to mohla i Za účasti představitelů schované věci dívat a proběhnu tolik ministr zahraničí Tomáš Petříček ČSSD Kajmanské mezi senátorů teď už máme na telefonu prvního místopředsedu senátu Jiřího Růžičku z Předpokládám že jste pana ministra a slyšel Co říkáte na výsledky jednání a možná není zbytečné si nějakou notou čekat až na březnovou schůzku ústavních činitelů tak já si na Pane vy jste se vyjadřuje tak jak se na diplomata na ministra sluší nebo na představitelé ministerstev s diplomacii Zabývá se mi ozvěte pokud to nutné člověk do Pizza nestandardní tak já myslím že v tomhle tom směru Senát je příjemnější den pane předseda vystrčil ho označil za ten dopis za plný výhrůžek Já ho zcela nepokrytě za vyděračský dopis který je třeba k němu zaujmout jasné stanovisko a říct že ten dopis vidět jak ti je jestli se to následně pak bude řešit na schůzce nejvyšších ústavních činitelů to je samozřejmě jiná věc ale teď v tomhle tom okamžiku takže bychom měli mít jasno Měli bychom dát jasné vyjádření co to ten dopis považujeme a Myslíte si že je třeba Czech na tu březnovou schůzku ústavních činitelů jak Čekáme na tu schůzku nejvyšších ústavních činitelů tak pan ministerstvo toho slibuje že zaujmou všechny ty složky které do toho okruhu patří nějaké společné stanovisko Obávám se že nezaujmou společné stanovisko ve vztahu k Číně což jak si vyplývá už z povahy těch postel v posledních letech ale můžeme nebo aspoň bych doufal že zaujme společné stanovisko k tomu že takové Dopisy z hrušně vyděračské on to vlastně není ani dopis To je seznam výhrůžek a nátlaku taky takové dopisy prostě se předsedovi nejvyšší 2. nejvyšší Ústavní instituce v této zemi posílat nemají a nepřestával nemají a navíc tedy nemají jít z čínského velvyslanectví na kancelář prezidenta republiky a co ty ještě potom komentářem který se blíží ten stanovisko čínské Velvyslanectví pošlete pro nebo předá ještě nějak trošku pokoutně to předal předsedovi se na něj tedy podle vás měla být odpověď Česka na dopis z Číny odpověď Česka na dopis a dokonce by měla být Jasná takové Dopisy se suverénním u státu nemají posílat Není to na místě není to v našem zájmu není to ani v zájmu dobrých vztahů to je podle mě Jednoznačně na tom by se tedy ti ústavní činitelé mohli shodnout jaké pak budou následné kroky to už asi bude složitější věci Předpokládám že by ale předseda senátu měl 1 Taiwan Já myslím že pan předseda vystrčil se v tom pohybuje poměrně dobře nedělal žádné unáhlené kroky řekl že jsem se podrobně seznámit z lehké cesty v politickém pozadí v obchodních zájmech a tak dál a tak dál a že potom k tomu zaujme nějaké stanovisko je to jeho samozřejmě postoj jeho to jeho naprosto legitimní názor Já jsem se v tom k tomu vyjadřoval řekneme trošičku přiměje myslím si že by bylo i dneska jistého symbolů a pan ministr Petříček on také že bychom si měli úžasné jsou naše zájmech a v jaké jsou naše hodnoty tak z hlediska těch hodnot si myslím že by bylo dobré na ten tady mám jet delegaci dostatečně reprezentativní která bude hájit i ty naše zájmy Promiň obchodní i v rovině řekněme vědecké výzkumné a tak dále a zároveň bude vyjadřovat i naše postoje rádio z peněz politiky a společnosti