Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Obrázek epizody Showcast 11 Kriminálka 5. C

Radio Helou!

Rádio Helou!

Zdraví

Showcast 11 Kriminálka 5. C

Obrázek epizody Showcast 11 Kriminálka 5. C

Poslechněte si podcast

20. 9. 2019

33 min

Exkluzivně na rádiu Helou! Rozhovor s dětskými herci, hlavními postavami z nového českého seriálu Kriminálka 5. C. Povídali jsme si Kateřinou Vorlovou, která hraje Elišku a Matějem Sedlákem, představitelem Petra. Celému rozhovoru ovšem sekundovala Růža Vorlová, maminka Kačky, která nám přidala ještě jiný pohled i zákulisní informace. Rozhovor mimo jiné ukazuje nový pohled, dle mého zralý pohled na slávu, úspěch, bezpečnost dětí na internetu apod.

A co říká distributor o tomto seriálu: Kriminálka 5. C je hraný detektivní seriál s  výrazným etickým poselstvím. Skupina dětí v něm pátrá po pašerácích  zvířat. Jde tedy zásadně o dramatické a velice napínavé příběhy s  detektivní zápletkou. Jádro party dětských detektivů v čele se ctitelem  klasických detektivek Petrem Mikinou (Matěj Sedlák) žije ve Zlíně, kde  se také většina příběhů odehrává. Petrovými pomocníky jsou především  jeho spolužáci z 5. C, jeho sestřenice Eliška (Kateřina Vorlová), která  je talentovaná „ajťačka“ a také kamarádi Igor (Andy Kummer), který se do  Zlína přistěhoval ze Slovenska, a Kája, kluk, který bydlí spolu se svým  otcem na ubytovně (Matěj Havelka). Součástí party je také Petrův mladší  bratr Filip (Milo Kay Kennedy). Dětmi volené detektivní postupy  samozřejmě využívají všechny dostupné moderní prostředky (počítače,  videozáznam apod.). Pátrání je to velice pestré a mnohdy i značně  překvapivé. V zorném poli zájmu naší detektivní party se ocitají jak  pašeráci kriticky ohrožených a zákonem chráněných druhů papoušků, želv,  plazů, orchidejí nebo motýlů, ale také vybírači vajíček z orlích hnízd  nebo nezákonní chovatelé tygrů. V podstatě platí, že co díl, to případ  dotýkající se jiného živočišného druhu.

Svou roli v příbězích hrají  pochopitelně také rodiče hlavních protagonistů, zejména potom rodiče  Petra Mikiny (Martin Myšička a Lenka Krobotová), kteří jsou přírodovědci  a také např. Kájův poněkud nekonformní tatínek (Roman Zach), ale hlavně  Igorův děda Vlček, kriminalista na penzi (Boleslav Polívka). Pátrání  malých detektivů se díky seznámení se sestrami Beátou a Agátou a s  jejich maminkou Editou Kramárovou (Zuzana Konečná) přenese v některých  dílech i na Slovensko (ať už do Bratislavy nebo do atraktivního  prostředí Vysokých Tater), kde obě sestry žijí. Tady poznáme i  slovenského kolegu dědy Vlčka Jána Debnára. Svou roli ve vyprávění  sehraje i mladá televizní reportérka Dorota Straková (Veronika Lapková),  ale také celá škála drobných, ale často spíše větších podvodníků a  zloduchů v čele s ústředním padouchem a šéfem celého klanu Benny Rybou.  Právě honem na tohoto zločince jsou protkány všechny díly seriálu. S  každým dalším pokračováním se děti k Bennymu Rybovi více přibližují,  aniž ovšem tuší, kdo Benny Ryba je a jak vypadá. Kromě ústřední  detektivní linky je nedílnou součástí seriálu i linie vztahová a v  neposlední řadě i nezbytná porce humoru.

Popis podcastu

Rádio Helou! je online rádio, kde dominuje mluvené slovo. Autorské pořady vyrábí a vysílá produkční společnost Firestarter s.r.o. skrze stream nebo podcast. Mezi zásadní témata patří témata zdraví, emoce, životní styl, jednota, příležitosti, což jsou i klíčové slova platformy Helou!