Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Obrázek epizody Tenista Menšík: Rozdíl mezi juniorským a dospělým tenisem je spíše v mentální stránce

Sportovní interview Jana Hlocha

Zpravodajství

,

Společnost

Tenista Menšík: Rozdíl mezi juniorským a dospělým tenisem je spíše v mentální stránce

Obrázek epizody Tenista Menšík: Rozdíl mezi juniorským a dospělým tenisem je spíše v mentální stránce

Poslechněte si podcast

13. 5. 2022

20 min

O epizodě podcastu

„Rozdíl mezi juniorským a dospělým tenisem je veliký, ale neřekl bych, že po tenisové stránce. Jde spíše o tu mentální. Dospělí tenisté vám nedají nic zadarmo a vše, co uhrajete, si musíte uhrát sám. Když hrajete juniory, tak vám pomůže nějaká chyba soupeře, můžete si trochu ‚odfrknout‘. V dospělých se hraje od začátku do konce bez chyb, mentalita je trochu někde jinde,“ říká tenista Jakub Menšík, který byl hostem Sportovního interview na Rádiu Z.
Pro Menšíka je už od malička idolem Novak Djokovič. „Jako kdyby mě k tenisu přivedl, líbí se mi ale celá velká trojka Djokovič, Nadal a Federer. Djokovič se mi ale líbí tím, jak působí, jak je na tom kurtu běhavý a jak je na tom skvěle mentálně. Jednou mě pozval i do svého tenisového centra, bylo to něco neuvěřitelného a byl to splněný sen,“ dodává Menšík.

Ten s tenisem začal už ve čtyřech letech. „V okolí bydliště je spoustu tenisových kurtů, tak to mě k tenisu přivedlo. Zhruba ve dvanácti letech jsem to začal brát trochu profesionálněji a poctivěji, začal jsem na to o něco více dbát. Finále juniorského Australian Open bylo pro mě vrcholem. Vnímám to jako můj největší dosavadní úspěch,“ zakončuje Jakub Menšík.

Celý rozhovor moderátora Jana Hlocha s tenistou Jakubem Menšíkem si poslechněte zde: