Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Obrázek epizody Podle starostky Prahy 2 se městské části dokážou semknout, když jde do tuhého. Čeho se ale v budoucnu obává?

Interview Hany Vítkové

Zpravodajství

,

Společnost

Podle starostky Prahy 2 se městské části dokážou semknout, když jde do tuhého. Čeho se ale v budoucnu obává?

Obrázek epizody Podle starostky Prahy 2 se městské části dokážou semknout, když jde do tuhého. Čeho se ale v budoucnu obává?

Poslechněte si podcast

14. 1. 2022

19 min

O epizodě podcastu

Alexandra Udženija /ODS/, která do funkce starostky Prahy 2 byla uvedena před necelým měsícem, popisuje fungování městských částí během pandemie. „Je jedno, z jaké jsme kdo politické strany, pokud je zapotřebí zabezpečit zdraví našich občanů, nějaké animozity v tu chvíli ustupují,“ dodává nová starostka Prahy 2 v Interview Hany Vítkové na Rádiu Z.
Podle ní je důvěra obyvatel ve starosty vždy nejvyšší zejména proto, že jsou občanům nejblíže. „Proto je důležité, abychom spolupracovali v rámci celé Prahy. Bohužel musím říct, že Magistrát s námi nespolupracuje vůbec,“ doplňuje Udženija, která před funkcí působila jako místostarostka pražské části.

Jaké jsou její největší obavy do budoucna? „Oprava Barrandovského mostu. Ti lidé musí někudy jezdit a budou jezdit přes Prahu 2, máme z toho hrůzu. Nikdo to s námi nekoordinoval.“ Starostka se ale naopak těší na nový domov pro seniory, který má být dle jejích slov moderní. Stát bude v Italské ulici naproti Riegrovým sadům. „Dnes je to jeden z nejlukrativnějších pozemků v hlavním městě, každý developer by po tom sáhl,“ uzavírá Alexandra Udženija.

Poslechněte si další díl Interview Hany Vítkové s Alexandrou Udženijou, starostkou Prahy 2.