Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Obrázek epizody Gabriela Fárová: Narodila jsem se v ateliéru, který byl přes den obývákem

Interview rádia Z

Rádio ZET

Kultura

Gabriela Fárová: Narodila jsem se v ateliéru, který byl přes den obývákem

Obrázek epizody Gabriela Fárová: Narodila jsem se v ateliéru, který byl přes den obývákem

Poslechněte si podcast

5. 8. 2022

16 min

O epizodě podcastu

,,Narodila jsem se v ateliéru, který se přes den měnil na moje pracovní prostředí pro moje rodiče a večer na domácí obýváček. Později jsem tam já vybudovala fotokomoru. Už jako malá jsem vídala samé umělce,” říká fotografka Gabriela Fárová. 

,,Původně jsem si říkala, co bych s fotografií mohla mít, ale dala jsem se tou cestou. Moje maminka, Anna Fárová, je samotným pojmem snad instituce,” směje se Gabriela Fárová a dodává: ,, její volba byla věnovat se umění. Tu volbu začala v roce 1954 v Paříži, kdy navštívila své oblíbené autory. Ty nadchla a nabízeli jí spolupráce i manželství. Během svého života spolupracovala se spoustou fotografů, o kterých následně napsala i životopisy,” popisuje život maminky Fárová.  

,,Vyvolání fotografií je pro mě meditací. Nevyvolávám v den focení jako dříve. Nechávám to všechno uzrát. Člověk, když fotí na klasickou techniku, nikdy neví, co mu z fotek vyjde. Stále fotím na filmy. Nelovím snímky, nejdu po té fotografii, ale naopak si je vytvářím. Rutina v reportážní fotografii mě přesvědčila, že nic takového dělat nechci,” popisuje svůj styl práce Gabriela Fárová.  

A jaké výstavy má Gabriela Fárová za sebou? Poslechněte si zde:  

Popis podcastu

Rozhovor na aktuální téma. Na rádiu Z.