Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Najděte si:

Element Podcast Hradec Kralove

Společnost

Sex | Boží troufalý nápad: Revoluční etika troufalého nápadu // Lukáš Targosz

Play

Poslechněte si podcast

14. 2. 2021

42 min

Instinktivně tušíme, že sex není obyčejný, ale že je lepší, silnější a svatější. Přesto upadáme do několika extrémů: Mluvíme o sexu moc nebo naopak zase málo. A někteří sex zbožšťují a jiní jim pohrdají. Křesťanská teologie sexu se těmto polohám důsledně vyhýbá. Sex je ryze lidská činnost, která slouží především k jednotě. Díky exkluzivní jednotě na ni plynule navazuje intimní potěšení a skutečné poznání. Když je sex tak prima, proč se omezovat? Bezbřehý sex přináší více trápení než intimního potěšení, hlubokého poznání a vzájemné jednoty. Všichni věříme v nějakou formu restrikcí. Otázkou tedy není, zda nějaké hranice mít, ale kde leží. Dobrým základem je první sexuální revoluce.

Popis podcastu

Podcastované přednášky srozumitelné církve Element, Hradec Králové, www.element.cx // Podcast messages from Element Church, Hradec Kralove, Czech Republic