Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Obrázek epizody Do třetice o Coimbře se Samem Štefankem

Charles Abroad ON AIR

Univerzita Karlova

Cestování

Do třetice o Coimbře se Samem Štefankem

Obrázek epizody Do třetice o Coimbře se Samem Štefankem

Poslechněte si podcast

3. 3. 2021

31 min

Tentokrát jsme se na Coimbru podívali očima studenta medicíny Sama. Rozhodně to ale není povídání jen pro mediky. Dozvíte se třeba, v čem je tahle prastará univerzita jedinečná a jak se tu studuje. Povídali jsme si také o tom, jaké jsou výhody čistě studentského města a jestli je studium medicíny v Protugalsku jiné než v Česku. Samo nečekaně musel studovat v portugalštině, a protože tenhle jazyk nikdy nestudoval, svou prvotní zkušenost popisuje jako „ani obraz, ani zvuk“. V podcastu se dozvíte, jak si s takovou situací může šikovný student poradit.

Popis podcastu

Jsme Charles Abroad z Karlovky a naše mise je jednoduchá: pomoci co nejvíce spolužákům, aby se rozhoupali největšímu dobrodružství svého života a vyrazili na Erasmus. Každou epizodu věnujeme jedné zahraniční univerzitě a našimi průvodci budou absolventi Erasmu z různých fakult Univerzity Karlovy. Probereme spolu, jak se studuje na zahraniční univerzitě, budeme se bavit o městě a zemi, kam se vypravili, o domorodém obyvatelstvu, studentském životě i zážitcích z cest. Nesmějí chybět také praktické tipy a doporučení na cestu. Podcastem provází Anna Hroudová Vovsová.