Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Obrázek epizody Fintech chce náročné bankovní služby proměnit v přirozenou součást života

Alter Eco

Byznys

Fintech chce náročné bankovní služby proměnit v přirozenou součást života

Obrázek epizody Fintech chce náročné bankovní služby proměnit v přirozenou součást života

Poslechněte si podcast

27. 4. 2016

21 min

O epizodě podcastu

Fintech, neboli nové technologie v oblasti finančního sektoru, neuvažuje o lidech jako o koncových uživatelích. Podle Jana Lamsera ze společnosti Redeggs je tento přístup ekvivalentem tradičního bankovnictví. Finanční služby by podle něj měly být přímou součástí jiných služeb a měly by se oprostit od složitosti. Člověk je musí vnímat jako přirozenou součást života, která jej neobtěžuje.
Fintech si klade také otázku, jak by se finanční služby daly propojit s cloudovou ekonomikou. Z toho důvodu si všímá i jiných služeb, jež na tomto poli zaznamenaly úspěch. „Fintech si klade otázku, jak by se to, co se osvědčilo v jiných oblastech, dalo úplně stejným způsobem využít tak, aby finanční služby už nebyly něčím, co musí mít koncového uživatele,“ říká Lamser. Koncový uživatel vnímá finanční služby složitě. Obává se toho, aby neudělal chybu, která by jej mohla připravit o peníze. Fintech se snaží finanční služby nastavit tak, aby u nich koncový uživatel nemusel být. Z bankovní oblasti chce tak udělat přirozenou součást života, která nikoho neobtěžuje. Fintech má také lidem ušetřit čas. Jeho sílá podle Lamsera rovněž spočívá v propojování různých typů služeb. „Služby byly v dřívějším bankovním pojetí izolované a bylo je obtížné vzít, a spojit s něčím jiným,“ sdělil Lamser.     Magazín Alter Eko je pravidelný pořad rádia Zet, ve kterém osobnosti z byznysu a ekonomické sféry vedou rozhovory s úspěšnými lidmi z různých oborů.    Celý pořad si můžete přehrát v playeru výše.   Zdroj: Zet

Popis podcastu

Odborníci v roli moderátorů i hostů besedují nad ekonomickým děním.