Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Obrázek epizody Generál Petr Pavel: Naděje není strategie, kdybychom lépe využili letní měsíce, tak jsme teď nemuseli nouzový stav využívat

Interview Martina Kováře

Rádio Zet

Společnost

Generál Petr Pavel: Naděje není strategie, kdybychom lépe využili letní měsíce, tak jsme teď nemuseli nouzový stav využívat

Obrázek epizody Generál Petr Pavel: Naděje není strategie, kdybychom lépe využili letní měsíce, tak jsme teď nemuseli nouzový stav využívat

Poslechněte si podcast

29. 9. 2020

21 min

O epizodě podcastu

Neviděl jsem žádné analýzy, které by vysvětlily možný nouzový stav. Vidíme, že se čísla nakažených, hospitalizovaných i lidí, kteří s Covidem-19 zemřou, zvyšují, ale jestli to ospravedlňuje vyhlášení nouzového stavu, to nevím. Kdybychom využili letní měsíce , tak teď jsme nouzový stav nemuseli . ” říká odlehli naději, že všechno špatné máme za sebou , a že si můžeme dovolit uvolnění všech opatření, přesto, že země kolem nás rozhodně takhle daleko nešl y . Mnoha lidem se to nebude líbit, ale jestli se dostaneme do krize, tak je zapotřebí , aby celý systém byl řízen hierarchicky a z jednoho místa.

Podle Petra Pavla by měla č eská armády investovat především do techniky, která je už dávno za hranicí životnosti. Bojová vozidla pěchoty, dlouhou dobu se hovořilo o radarech, které zabezpečují přehled o vzdušné situaci do výšky třech tisíc metrů, o vrtulnících . Hovořilo se o dělostřelectvu, modernizaci ručních zbraní, i , doplnění zásob v mnoha kategoriích. To všechno jsou projekty, které jsou , jestli naše a rmáda ."

Pokud jde o úroveň vojáků , tedy tu uniformovanou, pak na naše vojáky v poli je spoleh . N aši vojáci jsou vnímáni jako stabilní spojenec, který může komukoliv krýt . N a druhou stranu nejsme tak úplně čitelní, srozumitelní a pokud jde o politickou úroveň ,” doplňuje bývalý náčelník Generálního štábu Armády České republiky a předseda vojenského výboru NATO.

Petr Pavel je připravený kandidovat na post prezidenta republiky. “Vyslyšel jsem přání lidí, kteří oslovovali. Já sám jsem si řekl, že udělám všechno co bude v mých silách, abych se pokusil nejenom v té přípa dné volbě uspět, ale hlavně abych se pokusil to trochu zkomplikovat těm lidem, které bych na tom postu nerad viděl.