reklama

Lekce 9: Telephone

Přehrát lekci
100
00:00
00:00

Telefonní konverzace

Když se hlásíte v telefonu, tak do určité míry záleží na místních zvyklostech a nebo interních předpisech, ale běžné je, že představíte buďto sebe, anebo ohlásíte firmu: Hello - (full name), Hello - BBC.

Když naopak vy někomu telefonujete, zeptáte se na člověka, se kterým chcete mluvit: Is Mr. Green there, please? nebo: Can I speak to Mr. Green, please?

Pokud je odpověď zamítavá, a zvláště když je to pracovní telefonát, je dobré přidat omluvné slůvko: I’m afraid - she’s not here at the moment ... a může následovat krátké vysvětlení, proč tam není, popřípadě, kdy se vrátí: She’s not in today. Nebo třeba: She’s in a meeting.

Hugh Hello. Geoffrey’s phone.
Emma Hello. Is Geoffrey there, please?
Hugh No, I’m afraid he’s not. He’s in a meeting. Can I take a message?
Emma Er … if you could ask him to call me as soon as possible. Er … Sorry. Emma - to call Emma as soon as possible, would you?
Hugh OK. Call Emma. ASAP. Has he got your number?
Emma Er - yeah - yeah - he has. But if you could say that it’s really important. I really need to speak to him within the next ten minutes. OK?
Hugh OK, Emma. I’ll get Geoffrey to call you as soon as he comes out of the meeting.
Emma Thanks. Thanks.
Hugh OK - bye.
Emma OK - bye.


Hugh se vyhnul nedorozumění - ohlásil, že to sice je Geoffreyho telefon, ale u telefonu není Geoffrey.

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.