reklama

Lekce 17: Making an Appointment

Přehrát lekci
100
00:00
00:00

We’re looking at the language you need when you want to make an appointment. Perhaps you need to see a doctor. Když se chcete objednat u lékaře, potřebujete základní frázi: I’d like to make an appointment to see the doctor, please.

Tu samou frázi můžete použít i v jiných situacích. Například když se chcete objednat k zubaři, popřípadě ke kadeřníkovi: I’d like to make an appointment to see the dentist, please. I’d like to make an appointment to have my hair cut, please.

Dále bute muset odpovědět na otázky: When would you like to come? What’s the appointment for?

Pokud chcete přijít co nejdříve, řeknete: as soon as possible. Pokud se vám nabídnutý čas nehodí, můžete slušně odmítnout: I’m afraid that’s no good … nebo můžete říct: bohužel tehdy a tehdy nemohu přijít: I’m afraid I can’t make it then

Hugh Hello, doctor’s surgery.
Emma Hello. I’d like to make an appointment to see the doctor, please. Dr Moer, please.
Hugh Right. Dr Moer, let’s have a look. Erm … well, the first appointment we’ve got is Wednesday – one forty-five on Wednesday. Is that any good to you?
Emma Wednesday … er … no … I’m afraid that’s no good. I can’t make it then.
Hugh Right.


Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.